[C] Peugeot 205 Look 1.1 '91

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Angry_Us3r
Junior
Posty: 127
Rejestracja: 21 lut sob, 2015 7:05 pm
Posiadany PUG: Look 1.1 60KM [Saxo]
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Inowrocław [CIN]

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: Angry_Us3r »

Dla mnie nawiewów w aucie na twarz mogłoby w ogóle nie być, noszę soczewki kontaktowe i każdy wiatr w oczy to dla mnie dramat :D W GIII na climatronicu zawsze mam ustawione szyby albo nogi. W Maluchu wiadomo, cały czas szyby :lol:

I szybkie pytanko - czy tablica z przodu jest oryginalnie tak asymetrycznie? Tylko po prawej stronie jest wgłębienie, a po lewej tablica jest na płask ze zderzakiem. Czy było coś grzebane? :evil: :evil:
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: DJPreZes »

Ja w każdym daję pełny nawiew na twarz :) Co do tablicy to masz nierówno po prostu, a wgłębienie jest na tablice francuskie, które były mniejsze i mieściły się całe we wgłębieniu.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Angry_Us3r
Junior
Posty: 127
Rejestracja: 21 lut sob, 2015 7:05 pm
Posiadany PUG: Look 1.1 60KM [Saxo]
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Inowrocław [CIN]

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: Angry_Us3r »

DJPreZes pisze:Ja w każdym daję pełny nawiew na twarz :) Co do tablicy to masz nierówno po prostu, a wgłębienie jest na tablice francuskie, które były mniejsze i mieściły się całe we wgłębieniu.
Dość... nietypowe upodobanie :lol:


O, to fajnie, tylko przekręcę ramkę i będzie równo :Y

Czy w 205 często wyrabiało się gniazdo linki w licznikach? Poxipol już mam pod ręką.
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: szasz »

A w ogóle tablice masz ciekawe, skrzyżowanie Bydgoszczy i Torunia 8) coś dla każdego, na przełamanie niechęci mieszkańców :D takie zostaną?

3maj się.
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Angry_Us3r
Junior
Posty: 127
Rejestracja: 21 lut sob, 2015 7:05 pm
Posiadany PUG: Look 1.1 60KM [Saxo]
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Inowrocław [CIN]

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: Angry_Us3r »

szasz pisze:A w ogóle tablice masz ciekawe, skrzyżowanie Bydgoszczy i Torunia 8) coś dla każdego, na przełamanie niechęci mieszkańców :D takie zostaną?

3maj się.
Też się z tego śmiałem :D
Niestety, albo i stety - już stoi na CIN-ach, na szczęście mam 7kę :D Każde auto z 7ką mi chodzi.

Jak pojeździłem tydzień na CB to dowiedziałem się dopiero, co to chamstwo na drodze :lol: :lol: :lol:
Ale w sumie nikt nie jest święty >:)

...

Na razie dziś opanowałem tablice rej. przód, po pierwsze była nierówno, po drugie tak założona, jak sugeruje fabryka + ramka do tego - zasłaniała znaczną część wlotu do i tak małej chłodniczki, podniosłem ramkę na równo z krawędzią zderzaka, wlot się odsłonił prawie całkowicie.

Druga rzecz to przykręciłem na ładne nierdzewne torxy plastik w środku od klapy bagażnika, szło dostać pasji na dziurach.

Teraz wyprułem licznik, bo nie wskazuje prędkości. Odpiąłem kostki i trochę go odciągnąłem, linka, taka stalowa bez osłony wysunęła się jak sznurówka z dobre 10 cm - czy to już wskazuje, ze linka jest ukręcona? Obracając ją w palcach ruszam wskazówką, więc licznik jest OK. A jeśli to jest normalne, że tak się wysuwa, to gdzie na skrzyni ona wchodzi, bo tracę kontakt pod puszką filtra powietrza - pewnie trza cały dolot zrzucić?
Angry_Us3r
Junior
Posty: 127
Rejestracja: 21 lut sob, 2015 7:05 pm
Posiadany PUG: Look 1.1 60KM [Saxo]
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Inowrocław [CIN]

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: Angry_Us3r »

...

Powalczyłem trochę i wszystko jasne.
Linka była za bardzo wysunięta w stronę licznika i nie łapała skrzyni, jutro zakupię trytki i będzie zablokowana przy desce :wink:

Znów mi dopisało szczęście :D

...

Uhuu, taka złota łopata 2015r.
Całkiem przypadkiem trafiłem zdjęcie mojego 1 auta w życiu :wink: Myślałem, że usunąłem wszystko, jednak coś przetrwało :lol:

Obrazek

Z wierzchu ładny, podłoga sito :lol:

...

Prędkościomierz ostatecznie opanowany, kurczaki - nie wiedziałem, że to takie zrywne jest :mrgreen: Bez wskazania ciężko było to określić.

Ale to też zasługa dolotu, zrobiłem coś takiego jak w 106 u mnie, czyli - wywalenie osłony kolektora wydechowego i pseudotermostatu (który ktoś tu i tak pięknie zdrutował czarnym wkrętem i kawałkiem styropianu 8)7 , poprowadzenie prostej rurki od gumowej harmonijki do zwężki. Teraz silnik dostaje zawsze chłodne powietrze pełnym pędem. W 106 od 3 lat się to doskonale sprawuje.


...

UWAGA/ACHTUNG/WNIMANIE!
Kabel nr 112 powinien być podpięty do złącza cewki WN.
Drugi koniec w kabinie - złącze PC 2
Ktoś może mi powiedzieć, jak wygląda to złącze? Takie 4-pinowe z czerwonego plastiku??
Muszę podłączyć obrotek i wiem, skąd wziąć sygnał na cewce, ale według tego nie muszę pruć WAŻNEGO przewodu pod maską, lepiej byłoby tam, gdzie jest sucho.
Angry_Us3r
Junior
Posty: 127
Rejestracja: 21 lut sob, 2015 7:05 pm
Posiadany PUG: Look 1.1 60KM [Saxo]
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Inowrocław [CIN]

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: Angry_Us3r »

Wczoraj pojawiła się pierwsza poważna usterka :|
Chyba maglownica siadła.
Gdy ktoś kręci kierą na postoju, magiel wydaje straszne odgłosy, skrzypienie połączone z tarciem gumy.

Siadła niespodziewanie, zaparkowałem pod warsztatem i na odjeździe zauważyłem, że kręci się ze 2x ciężej i kierownica ledwo co sama chce wrócić na prosto po skręcie i robi to dość "kwadratowo". Na prostej drodze, gdy się skręci kierą o np. 15 stopni to na sztywno tak zostaje.

Także prawdopodobnie jutro będę szukał używki albo zregenerowanej. Poduszki na kolumnach wykluczam, są ciche i raczej nie siadłbyby tak w trybie 0-1.
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: ElectricYouth »

Wyborny egzemplarz! Widząc takie nie przegnite auta ciągle myślę o przekładce klekoczącego serca. I do tego te kołpaki o których myślałem :D Swoje złoto również przyprowadziłem z Bydzi. Ja tam uprzedzeń nie mam chociaż mogliby tam poprawić warunki drogowe, bo jeździ się trochę jak po pastwisku.
Swoją drogą od Inowrocławia rzut beretem do Torunia. Kujawy i Pomorze wzmacniają szeregi :D
Dbaj o Puga. To są wdzięczne maszyny a jest ich na ulicy jak na lekarstwo.
Angry_Us3r
Junior
Posty: 127
Rejestracja: 21 lut sob, 2015 7:05 pm
Posiadany PUG: Look 1.1 60KM [Saxo]
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Inowrocław [CIN]

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: Angry_Us3r »

No akurat do ideału temu Pugowi jeszcze daaleko, ALE właśnie pozytywnie nastraja mnie blacha - już 4 auto w życiu, nie najstarsze z nich, bo najstarszego miałem GII "87 - ale to jest pierwsze, co ma podłogę :mrgreen:

Niepokoi mnie skrzynia biegów, z samego rana II haczy tak, że czasem za pierwszym razem wypada, a ogólnie w czasie dohamowań do skrętu słychać lekko łożyska. Silnik jest jakiś dziwny, wymaga na pewno regulacji zaworów, co uczynię jak będzie +20 na dworze (zdziwiłem się ostro widząc, że to regulacja na kontrę jak w Maluchu :D ), na zimno chodzi super, a jak się nagrzeje i nie ma dnia, to tłucze jak szalony.

Jak układ się podda to wstawimy używkę ze skrzynią ze 106 i będzie śmigać dalej.

Zaznaczam, że to auto ma zadanie wozić mój tyłek w ciuchach roboczych do pracy z punktu A do B, więc nie będę robić perełki. :)
Ale stan techniczny musi mnie zadowalać, co równa się - wszystko musi działać. A auto musi wyglądać w miarę estetycznie. Wszystko to tylko kwestia czasu.

Ostatnio spalił mi średnio 8L LPG co daje mi 50% oszczędności na paliwie w stosunku do 126p

Obrazek

, a mało nie jeżdżę.
Pozdro :)
Angry_Us3r
Junior
Posty: 127
Rejestracja: 21 lut sob, 2015 7:05 pm
Posiadany PUG: Look 1.1 60KM [Saxo]
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Inowrocław [CIN]

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: Angry_Us3r »

Mając w ręku butelki z Totalem BV rozumiem teraz, czemu mi haczą biegi :D W Skrzyni siedzi Hipol minimum 90tka (mniej lepkiego nie robią) -poznaję po zapachu i dedukuję, że po wymianie półosi nikt się nie pieścił i wpakował to, co najbardziej pod ręką. A ten tu 75W80 to prawie woda w porównaniu do tego... :D
Angry_Us3r
Junior
Posty: 127
Rejestracja: 21 lut sob, 2015 7:05 pm
Posiadany PUG: Look 1.1 60KM [Saxo]
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Inowrocław [CIN]

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: Angry_Us3r »

Po wymianie oleju parę tygodni temu nie było jakiejś ogromnej poprawy (fakt, że gdy były chłodne poranki, to 2 mi wchodziła ładniej), ale postanowiłem oddać auto na wymianę sprzęgła.

Po zakupie było bardzo wysokie, a jak popuściłem linkę to biegi właśnie zaczęły ciężej chodzić. I łożysko oporowe hałasuje niekiedy.

Auto dostało 4x Dębica Passio 155/80, na których kręci się bardzo lekko, jednak to była wina opon z przodu. :)

Do tego został wyprany środek, podsufitka i daszki z prawie pomarańczowych okazały się jasnobeżowe :mrgreen: Nareszcie w aucie czuć czystość :)

Na to będą założone pokrowce "miśki" w klimat, ciemnoszare pasujące do wnętrza. :D Już jadą do mnie :)
Awatar użytkownika
Filipczak
Junior
Posty: 484
Rejestracja: 25 sty sob, 2014 9:32 pm
Posiadany PUG: Był: GT 1992 1.4, Green 1991 1.4, CTI 1990 1.9, Junior 1987 1.1 Jest: XR 1.1 '91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: Filipczak »

155/80? Pokaz jakies zdjecia, albo powiedz ze sie pomyliles, i ma byc 70 zamiast 80. Brzmi strasznie baloniasto. Mam te opony na tylnej osi i w innym rozmiarze i nie jestem zadowolony, uwazaj na zakretach :)
Angry_Us3r
Junior
Posty: 127
Rejestracja: 21 lut sob, 2015 7:05 pm
Posiadany PUG: Look 1.1 60KM [Saxo]
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Inowrocław [CIN]

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: Angry_Us3r »

80% z 155 to 12,4cm
70% z 165 (fabryka) 11,55cm

7,5mm różnicy na profilu i 1,5cm na średnicy koła :) Żaden tam balon. Wąskie są, fakt, ale takie się mi trafiły tanio i z głębokim bieżnikiem, więc nie wybrzydzałem.

A auto z 54KM pod maską nie służy do szybkiego wchodzenia w zakręty, swoją drogą tam gdzie jeżdżę nie ma jak rozwinąć skrzydeł. Jeździłem Omegą B 2.0 16V 136KM z oponami 225 i nie wchodziłem szybciej w te same zakręty. :)
Awatar użytkownika
Filipczak
Junior
Posty: 484
Rejestracja: 25 sty sob, 2014 9:32 pm
Posiadany PUG: Był: GT 1992 1.4, Green 1991 1.4, CTI 1990 1.9, Junior 1987 1.1 Jest: XR 1.1 '91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: Filipczak »

165/70 juz jest baloniaste, bo sam mam takie na aucie teraz :D ale to kwestia gustu

Mnie przy niewielkich predkosciach na sliskiej nawierzchni, przy niskich, ale dodatnich temperaturach juz mnie kilka razy zaskoczyl uciekajacy tyl. Naprawde niewiele trzeba.
Angry_Us3r
Junior
Posty: 127
Rejestracja: 21 lut sob, 2015 7:05 pm
Posiadany PUG: Look 1.1 60KM [Saxo]
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Inowrocław [CIN]

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: Angry_Us3r »

Ja preferuję wysoki profil, bo jeżdżę po dziurawych drogach jakieś 70-80% czasu i w mieście nie bawię się w tańcu, atakuję krawężniki jak popadnie. 8)

Dla mojego zastosowania ważne tylko żeby były w miarę młode i z dobrym bieżnikiem :)

Swego czasu chciałem podnosić zawieszenie w Punto, bo było mi za nisko na fabryce :) Prowadzenie w zakrętach dla mnie nie ma znaczenia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kurczę, mam dylemat czy zostawić białe kierunki, czy wstawić pomarańczki.
ODPOWIEDZ