[C] Peugeot 205 Look 1.1 '91

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Angry_Us3r
Junior
Posty: 127
Rejestracja: 21 lut sob, 2015 7:05 pm
Posiadany PUG: Look 1.1 60KM [Saxo]
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Inowrocław [CIN]

[C] Peugeot 205 Look 1.1 '91

Post autor: Angry_Us3r »

To mój pierwszy post na Forum, więc witajcie. :)
Jest to moje 4 auto w życiu, obecnie posiadam jeszcze Maluszka EL z roku 1994, który od tej pory z auta do pracy przechodzi do spoczynku i będzie remontowany.

Szukałem taniego, małego auta, mało palącego - takiego, które znam. Mama ma od 5 lat P106 II 1.1 60KM (ten sam motor), jakieś tam drobne pojęcie o mechanice mam, więc wybór był oczywisty. No i blacha. Poza tym uwielbiam wygląd Renault 5 i P205 - od zawsze się za nimi oglądałem.
Spód jak i nadwozie absolutnie zdrowe, auto było malowane prawie wszędzie, ale nie ma szpachlu, progi i podłoga nietknięte.

Nie jest to i nie będzie rodzynek, ale z reguły dbam o auta i będę sobie spokojnie robił to, co będzie mnie irytować (głównie mechanika - jak będzie się sprawować to pomyślimy). Jestem zwolennikiem seryjnego wyglądu, przeszło mi robienie pocisku z auta mającego 60-70KM :D

Jest to wersja Look, czyli totalny golas + nietypowa tapicerka i białe kierunki (akurat się mi nie podobają, ale skoro są cechą wersji to zostaną - wolę pomarańczki w tym kolorze).

Do zrobienia na dzień dobry zbieżność, bo ktoś wymienił całe zawieszenie z przodu, a nie ustawił. Ścięło środkowe krawędzie opon i wyrywa kierownicę z rąk na dziurach.
Chyba dobra wiadomość, liczyłem się z wymianą końcówek drążka i wahaczy :D A tu uszło płazem.

Wiem, że święci się UPG, ale zrobimy, jak będzie ciepło.

Wygląda jak wygląda:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Mam nadzieję, że pomożecie przy usterkach, jest parę irytujących rzeczy i chcę je ugryźć z pewną konkretną wiedzą :wink:
Ostatnio zmieniony 26 cze ndz, 2016 7:52 pm przez Angry_Us3r, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: RafGentry »

Witaj na forum, fajnie przeczytać pierwszego posta i od razu dostać bogaty opis i zdjęcia :)
Dla dopełnienia formalności napisz jeszcze krótkiego posta w dziale dla nowych użytkowników i przedstaw się (Jak masz na imię, skąd jesteś etc).
http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.ph ... 69#p339069

Co do zamieszczania zdjęć to sugeruję uploader forumowy. Fotki tak załadowane nie znikną z serwera, a Ty będziesz dodatkowo mieć licznik wyświetleń. W razie problemów, pytań moderatorzy służą pomocą.
Przy zagwozdkach technicznych myślę że śmiało możesz liczyć na naszych doświadczonych forumowiczów.
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: woocash »

bardzo ładny look :)
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: krzyska »

nareszcie ktoś rzut beretem ode mnie, solanki czekają :D
GTI_Efekt Masy Obrazek
Angry_Us3r
Junior
Posty: 127
Rejestracja: 21 lut sob, 2015 7:05 pm
Posiadany PUG: Look 1.1 60KM [Saxo]
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Inowrocław [CIN]

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: Angry_Us3r »

Na pierwszy ogień poszedł fotel kierowcy, był obluzowany - wystarczyło dokręcić 4x torx i siedzi jak wryty. Nigdy bym nie przypuszczał, że w takim małym autku będą tak "kanapowate" fotele :D Wpada się w nie, jak w te pufy w bliżej nieokreślonym kształcie.

A drugą rzeczą jest szyberdach. Jest manualny, na takim metalowym zawiasie. Był wklejany na masę dekarską. Cieknie. Szczególnie to widzę, jak szron puszcza z rana...
Widzę, że ta masa już jest stara, jak... Kruszwica (tak się tu mówi) :lol:
i skruszała, nie uszczelnia. Uszczelka też była na nią osadzona, mimo, że jest w dobrym stanie i cała, nie podarta. Woda na 100% cieknie między blachą, a ramką.
Między szybą a uszczelką pewnie też, ale od początku - chcę osadzić na nowo ramkę i dlatego muszę ją wyrwać, gdzieniegdzie się unosi jak dognę ręką i słychać jak się odkleja.
Od środka nie ma żadnych śrub pod podsufitką i mogę śmiało rwać? Jest chyba aluminiowy i nie chcę go zgiąć.

Chcę nagrzać to opalarką i wyrwać, wyczyścić, położyć na nową masę, uszczelkę tymczasowo położę w ramkę na sylikon, ale zamówię nową (jak dostanę).

To jak - można wyrywać, czy trzeba pruć podsufitkę?
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: woocash »

pokaż ten szyber, jak jest aftermarketowy to nie wiadomo i trzeba wyczuć, jak z dodatków to pewnie ktoś będzie wiedział.
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: mlody333 »

Fajny look mój też kiedyś takim był. Powodzenia w pracach nad nim. P.S Kiedyś na widok looka pisali, że bieda, teraz, że ładny oj, zmienia się to forum bardzo szybko. Za 3 lata jakakolwiek 205 będą chwalić :)
Angry_Us3r
Junior
Posty: 127
Rejestracja: 21 lut sob, 2015 7:05 pm
Posiadany PUG: Look 1.1 60KM [Saxo]
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Inowrocław [CIN]

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: Angry_Us3r »

Obrazek

Obrazek
Angry_Us3r
Junior
Posty: 127
Rejestracja: 21 lut sob, 2015 7:05 pm
Posiadany PUG: Look 1.1 60KM [Saxo]
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Inowrocław [CIN]

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: Angry_Us3r »

Już wyczyściłem tę rzeź i dałem uszczelkę na sylikon, ramki dziś nie wyrywam. Może wystarczy tę krawędź wyczyścić i ładnie objechać rakielką dookoła masą dekarską, zobaczy się.
Awatar użytkownika
pawel
Maniak
Posty: 1120
Rejestracja: 06 lis czw, 2003 11:16 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Lokalizacja: Włocławek

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: pawel »

to oryginalny szyberdach, ładny egzemplarz trzymam kciuki z Twoje plany.
P205
Angry_Us3r
Junior
Posty: 127
Rejestracja: 21 lut sob, 2015 7:05 pm
Posiadany PUG: Look 1.1 60KM [Saxo]
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Inowrocław [CIN]

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: Angry_Us3r »

Dobra, podsumowanie weekendu (teraz tylko siedzieć i pić piwko :lol: )

-poprawiony fotel,
-rozebrany i uszczelniony szyberdach, który był potwornie zabrudzony - to na zdj to nic (oby skutecznie)
-wyregulowane sprzęgło, nie jest najlepsza ta tarcz, ale nie zrywa na ręcznym i na 5, bierze teraz jak w przeciętnym Pugo, lekko twardawe, krótkie :)
-gałka biegów się obracała razem z drążkiem, wcisnąłem na siłę i siedzi (chyba dobrze poczyniłem? )

W tygodniu muszę umówić się na zbieżność, bo jak mówiłem, zawieszenie zdrowe, a nie ustawione, nie rozumiem ludzi 8)7

A i mam pytanko - rozdzielacz zapłonu wydaje z siebie takie tykanie jak lekko stukające zawory, czy powinien być cichutko? Zawory też wchodzą w grę, ale słyszę na ucho różnicę między tym drugim motorem na elektronice :)

Zbieżność zrobiona, był odchył 1cm :lol: i prowadzi się jak po sznureczku.
Angry_Us3r
Junior
Posty: 127
Rejestracja: 21 lut sob, 2015 7:05 pm
Posiadany PUG: Look 1.1 60KM [Saxo]
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Inowrocław [CIN]

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: Angry_Us3r »

Niebawem przy okazji wyciągania i naprawiania licznika (nie działa prędkościomierz) wpadną 2 rzeczy, które w aucie muszę mieć. Radio Alpine z lat 90. w idealnym stanie i obrotomierz (tak, wybrałem srebrny, żeby był czytelny, i tak to jest najbardziej pasujący model w normalnej cenie jaki znalazłem, te podróbki VDO mają tylko 50mm średnicy po krawędzi, tu jest 70mm.) Był z niebieskim podświetleniem, przerobiłem na czerwone. Alpine ma takie morskie (ni to zielone ni niebieskie), ale nie gryzie się. I to będzie koniec bajerów, ma zostać poza tym totalny golas w oryginale. Dlatego też obrotomierz dokładam osobny, nie z licznikiem.

Obrazek
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: RafGentry »

Ładne radyjko z epoki i w dodaku Alpine.

Pomysł z obrotkiem też ciekawy. Gdzie go zamontujesz?

A taka bieda totalna nie będzie, bo kierownicę masz trójramienną z bogatszej wersji.

Ja bym się zastanowił jeszcze nad założeniem kratek nawiewu środkowego. Znacznie ułatwia życie ta mała modyfikacja...
Angry_Us3r
Junior
Posty: 127
Rejestracja: 21 lut sob, 2015 7:05 pm
Posiadany PUG: Look 1.1 60KM [Saxo]
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Inowrocław [CIN]

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: Angry_Us3r »

RafGentry pisze: ...
Pomysł z obrotkiem też ciekawy. Gdzie go zamontujesz?
...
Ja bym się zastanowił jeszcze nad założeniem kratek nawiewu środkowego. Znacznie ułatwia życie ta mała modyfikacja...
Na daszku po prawej stronie, lekko w głąb, prawie przy szybie - w innych konfiguracjach:

-zasłaniam logo Peugeot na liczniku i utrudniam dostęp do czyszczenia i demontażu
-kierownica zasłania obrotek

A w czym te kratki niby pomagają? Że szybciej się nagrzewa? Nie poczułem, żeby wolno się grzał.

Kiera wydaje się faktycznie nie od tego auta, ale skoro już jest, to nie będę zmieniał.
Na pewno nie będę się bawił w montaż centralnego albo el. szyb czy halogenów - nic z tego po 126p mi nie jest potrzebne do szczęścia :D
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: [C] Peugeot 205 Look 1.1 PB+LPG '91

Post autor: DJPreZes »

Raczej chodzi tu o nawiew (sam "wiater" a nie temperaturę) - te kratki które masz (te zewnętrzne) zawsze mam na szyby albo w ogóle zamknięte, a środkowymi steruje tak jak trzeba. Nie jeździłem nigdy żadna 205 bez, ale mam wrażenie, że by mi brakowało tych nawiewów ;)
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
ODPOWIEDZ