Mój XS :)

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
radzio0983
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 28 maja czw, 2015 6:17 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Mój XS :)

Post autor: radzio0983 »

generalnie zdjęcia są z różnych okresów (zaraz po zakupie, i dalej) stąd różne rejestracje, ale to akurat szczegół ;) generalnie 205-tka w wersji XS, rocznik 91', silnik 1.4, fajna wersja ale o tym wszyscy wiecie, marzą mi sie jedynie szersze kółka i perfekcyjna mechanika, ale żeby nie było autko jest w dobrym stanie jak na moje oko, auto generalnie w rodzinie od 7 lat, tyle że chyba inni nie maja do niego tyle serducha co ja , więc będę jeździł aż zajeżdże albo sam pierwszy umrę! ....na szczęscie córka rośnie, więc może złapie bakcyla ;)
Załączniki
Zdjęcie012a.jpg
Zdjęcie029.jpg
07062011172.jpg
a.jpg
Awatar użytkownika
simon3
Maniak
Posty: 1082
Rejestracja: 03 lis ndz, 2013 3:53 pm
Posiadany PUG: 205 XS 1.4 XY8 Leżak '88
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mój XS :)

Post autor: simon3 »

Wygląda na "zdrowego"! Szerokości :D
Leżak, Monoblok, Suitcase... XY...
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Mój XS :)

Post autor: Martinoo »

Do tego ładne speedline SL299 i będzie super

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
szysz61
Junior
Posty: 160
Rejestracja: 05 wrz śr, 2012 10:10 pm
Posiadany PUG: 205 RG 1990, 205 cabrio RG 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Mój XS :)

Post autor: szysz61 »

Jesteś z Bytowa czy Czerska ?
Pyta Kościerzak z Lipusza.
Awatar użytkownika
radzio0983
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 28 maja czw, 2015 6:17 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Mój XS :)

Post autor: radzio0983 »

szysz61 pisze:Jesteś z Bytowa czy Czerska ?
Pyta Kościerzak z Lipusza.
heh,to ci się może nie spodobać, ale kiedyś mieszkałem w Miastku, od mniej więcej 5 lat mieszkań w Dąbrowie Górniczej...a co do autka to czekam na podpowiedzi bo nie ukrywam że zależy mi żeby autko czuło się dobrze że tak powiem :)
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: Mój XS :)

Post autor: ElectricYouth »

Martinoo pisze:Do tego ładne speedline SL299 i będzie super

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
Do tego ładne te felgi zostaw bo są od tej wersji i nie przerabiaj go na gti. Przemaluj tylko te oryginalne kapselki i będzie galantes! 8)

A propos auta - miodzio stan. Powinieneś nazwać temat XS Night Rider 8) Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
radzio0983
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 28 maja czw, 2015 6:17 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Mój XS :)

Post autor: radzio0983 »

ElectricYouth pisze:
Martinoo pisze:Do tego ładne speedline SL299 i będzie super

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
Do tego ładne te felgi zostaw bo są od tej wersji i nie przerabiaj go na gti. Przemaluj tylko te oryginalne kapselki i będzie galantes! 8)

A propos auta - miodzio stan. Powinieneś nazwać temat XS Night Rider 8) Pozdrawiam :)
powiem szczerze że obie opcje są całkiem interesujące, jak bede mial wystarczająco dukatów to może zainweestuje w Speedline'y , a co do przemalowania tych kapsli to co masz na myśli dokładnie? mi pierwsze co sie skojarzyło to zostawienie ich czarnych, tyle że lewki pociągnąłbym delikatnie białym. taka mała rzecz, a cieszy, jak myślicie?

P.S. ...co do Night Ridera ksywa jak ta lala, kiedyś jak miałem go na samym początku to kojarzył mi sie z Black Pearl ale to pewnie przez to, że jestem fanem "Piratów..."
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: Mój XS :)

Post autor: ElectricYouth »

Jeżeli masz fajną oryginalną maszynę to po co zmieniać coś co jest doskonałe :) Przerabianie go na gti na siłę... zresztą każdy robi co chce ze swoim samochodem. Są gorsze i lepsze pomysły. Póki nie zaczniesz dodawać dywaników z czerwonymi obszyciami, czerwonych listewek w zderzak i takich tego typu detali gti to jeszcze nic wielkiego się nie stanie. Mimo to jestem orędownikiem oryginalności. Bardzo mało po naszych drogach jeździ tak oryginalnie z fabryki zachowanych Peugeotów. Nie przypominam sobie, żeby felgi od XSa też były malowane na czarno. Bardzo możliwe choć myślę, że ktoś celowo je przemalował.
Jak to mówią twój cyrk, twoje małpy :)
fitnessmagic_o_17tr2ibfu4g6bf514kj10i65hbe.JPG

Tak wyglądają ory malowanie tych kapsli. RafGentry określił te kapsle jako "małe skubańce". Prawda, taka mała rzecz a dodaje uroku każdej stalowej i biednej feldze. Akurat feldze od XSa wiele nie brakuje, lecz z kapslem dopełnia dzieła zniszczenia :lol: Ja też mam zamiar przemalować tak swoje. Ja co prawda też mam nieoryginalne felgi bo też od XSa a posiadam GRD, ale takie kapsle nie tylko były w xsowskich felgach.
Awatar użytkownika
Filipczak
Junior
Posty: 484
Rejestracja: 25 sty sob, 2014 9:32 pm
Posiadany PUG: Był: GT 1992 1.4, Green 1991 1.4, CTI 1990 1.9, Junior 1987 1.1 Jest: XR 1.1 '91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków

Re: Mój XS :)

Post autor: Filipczak »

ElectricYouth pisze:Jeżeli masz fajną oryginalną maszynę to po co zmieniać coś co jest doskonałe :) Przerabianie go na gti na siłę... zresztą każdy robi co chce ze swoim samochodem. Są gorsze i lepsze pomysły. Póki nie zaczniesz dodawać dywaników z czerwonymi obszyciami, czerwonych listewek w zderzak i takich tego typu detali gti to jeszcze nic wielkiego się nie stanie. Mimo to jestem orędownikiem oryginalności. Bardzo mało po naszych drogach jeździ tak oryginalnie z fabryki zachowanych Peugeotów.
Czy dzisiaj zmiana felg to serio zerwanie z oryginalnością Puga? Dobrze dobrana felga z katalogów dodatków, czy speedline z GTI potrafi poprawić wygląd i nie jest to nieodwracalna zmiana, felgi zawsze można założyć z powrotem. Kapselki to super sprawa, można je założyć nie tylko na ory stalówki, ale w sumie każde stalowe felgi z tym rozstawem śrub. Znalazłem jakiś czas temu zdjęcie XS'a na jakiejś szerokiej stali (to nie musi iść w parze z naciągiem!) i z kapselkami, po pomalowaniu lewków na biało wyglądałoby to jeszcze lepiej.
IMG_0633.jpg
Widziałbym na tym czarnym "iksesie" właśnie coś takiego, albo EXIP'y, jeśli chcesz szeroką felgę. Są to stosunkowo łatwe w znalezieniu i tanie rozwiązania, a ory stalaki zostaw na zimę.
Awatar użytkownika
radzio0983
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 28 maja czw, 2015 6:17 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Mój XS :)

Post autor: radzio0983 »

Filipczak pisze:
ElectricYouth pisze:Jeżeli masz fajną oryginalną maszynę to po co zmieniać coś co jest doskonałe :) Przerabianie go na gti na siłę... zresztą każdy robi co chce ze swoim samochodem. Są gorsze i lepsze pomysły. Póki nie zaczniesz dodawać dywaników z czerwonymi obszyciami, czerwonych listewek w zderzak i takich tego typu detali gti to jeszcze nic wielkiego się nie stanie. Mimo to jestem orędownikiem oryginalności. Bardzo mało po naszych drogach jeździ tak oryginalnie z fabryki zachowanych Peugeotów.
Czy dzisiaj zmiana felg to serio zerwanie z oryginalnością Puga? Dobrze dobrana felga z katalogów dodatków, czy speedline z GTI potrafi poprawić wygląd i nie jest to nieodwracalna zmiana, felgi zawsze można założyć z powrotem. Kapselki to super sprawa, można je założyć nie tylko na ory stalówki, ale w sumie każde stalowe felgi z tym rozstawem śrub. Znalazłem jakiś czas temu zdjęcie XS'a na jakiejś szerokiej stali (to nie musi iść w parze z naciągiem!) i z kapselkami, po pomalowaniu lewków na biało wyglądałoby to jeszcze lepiej.
IMG_0633.jpg


Widziałbym na tym czarnym "iksesie" właśnie coś takiego, albo EXIP'y, jeśli chcesz szeroką felgę. Są to stosunkowo łatwe w znalezieniu i tanie rozwiązania, a ory stalaki zostaw na zimę.
powiem szczerze że ten XS mi sie mega widzi, wszystko że tak powiem aqrat ni za dużo ni za mało, może oprócz tej dewnianej kiery ;) cała reszta klasunia! że tak powiem Loooooobie to! na chwile obecna widze to tak, ze wstawie na stalaki oponki 175/60-65.R13, nie są może najszersze ale wydaje mi sie ze calkiem fajnie sie beda prezentować, kapselki majtne tak jak pisałem, powiedzcie mi tylko czy dostane gdzies tu takie naklejki czy na nadkola, (choc nie ukrywam ze bardziej widzialyby mi sie w odcieniu ciemnej mega szarości tak żeby trzeba by sie było ich dopatrzeć, choć z drugiej strony ta czerwień fajnie sie komponuje z ta listwą biegnącą wzdłuż boków czy co to jest w ogóle), są jeszcze takie fajne gładkie plastiki boczne z czerwonym logiem pininfariny na tylne nadkola z innej wersji, jakby je zainstalował tez mogłoby to fajnie wyglądać , tylko powiedzcie mi czy nie bedzie za bardzo festyniarsko, jak myślicie?
Awatar użytkownika
radzio0983
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 28 maja czw, 2015 6:17 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Mój XS :)

Post autor: radzio0983 »

....a po paru latach wyglada tak ;)
Załączniki
IMG_20161015_154936.jpg
IMG_20161015_154923.jpg
Awatar użytkownika
FrogsterPL
Junior
Posty: 166
Rejestracja: 23 sty sob, 2016 11:56 am
Posiadany PUG: 205 1.1 XL
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: Mój XS :)

Post autor: FrogsterPL »

Bardzo fajny :) Szkoda jedynie, że z tyłu jest inny wzór felg (te z przodu mi się bardzo podobają). Myślałeś o wymianie tylnych kloszy na wersję z ciemniejszymi kierunkowskazami i nad polerką nadwozia?
Awatar użytkownika
radzio0983
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 28 maja czw, 2015 6:17 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Mój XS :)

Post autor: radzio0983 »

Felgi mam w komplecie takie jak te z przodu ale kiedys zimowki mi zostaly w tym rozmiarze i tak jakos wyszlo ;) co do ciemniejszych lamp z tylu to srednio mi sie widza, a do polerowania karoserii to jest raczej w zbyt zlym stanie zeby w nia az tak inwestowac, wiec na razie zwykla pasta i mleczko do karoserii wystarczaja ;)
ODPOWIEDZ