Szara klekocząca 205'tka

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Aroachin
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 06 wrz ndz, 2015 1:10 pm
Posiadany PUG: 205 1.8 D 1993 r 5Door
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: Aroachin »

Aroachin pisze:Przód pójdzie o 1 zwój w dół...

Będziesz ciał sprezyne?


Na początek taki jest plan. Co później ? Może wpadnie dedykowany zestaw -40mm. Na razie zależalo mi na spasowaniu wysokości przód=tył. Ponieważ poprzedni właściciel wrzucił springi z ... sam nie wiem czego i przód bił strasznie do góry...


* EDIT 30-10-2015

Springi na razie zostały w niezmienionej wersji, ale dodatkowo wpadły
- używany zacisk prawy, w starym niestety urwało się odpowietrzenie...
- poduszki pod tylną belkę

* EDIT 1-11-2015

Zamówione Tungsramy superlight 90% i WESEM'y przeciwmgielne + żółte h3 :) Teraz do elektrycznego się wybrać, kupić przełącznik podświetlany, przekaźniczek, trochę przewodów, bezpiecznik i ... myślę że w okolicach Bożego Narodzenia znajdzie się czas aby to wszystko ogarnąć :)

Padły mi 2 czujniki, raczej za kadencji poprzedniego właściciela, ale padły... Czujniki umiejscowione w korkach wlewu płynu chłodniczego i płynu hamulcowego. W internetach ciężko coś znaleźć.. Macie jakieś dane na temat ich reanimacji ? Bo jak się domyślam w środku jest pływaczek, postukać i może zadziała ? Czy lepiej nie wypróbowywać metody bez młota to nie robota?


*EDIT 5-11-2015

Wlany nowy olej wraz z LIQUI MOLY CERATEC. Do tego wymienione filtry oleju, paliwa i powietrza.
Ostatnio zmieniony 01 lis ndz, 2015 9:48 am przez Aroachin, łącznie zmieniany 1 raz.
Aroachin
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 06 wrz ndz, 2015 1:10 pm
Posiadany PUG: 205 1.8 D 1993 r 5Door
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: Aroachin »

Na dzień 11-11-2015 Pudzilla jeździ...

Ostatnio miałem nim trasę do KrK - Przemyśl - KrK i przejechał to bez żadnego zająknięcia, co nie powiem, cieszy :)

Mam do Was, znawców tematu 2 pytania :)

Tył - słabe hamulce, nie zablokowały się tylne koła na "ścieżce zdrowia". Bębny nie są zjechane, okładziny na szczękach są, cylinderki wyglądają na "ok". Jest sens bawić się w wymianę kolejnych elementów? Czytając forum doczytałem się że "ten typ tak ma".

Tył - siedzi niżej niż przód. Amortyzatory mają 40 i 30% sprawności. Po wymianie amorków tył pójdzie w górę?
Awatar użytkownika
fila1223
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 8:47 pm
Posiadany PUG: 205 zenith s16 in progres
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: fila1223 »

Jeżeli masz z tylu fabryczne bebny bendixa to one raczej tak mają, ewentualnie mozesz wymienić przewody elastyczne bo jak sa fabryczne to mogą już puchnąć.
Wydaje mi sie ze wysokosc tylu samochodu zalezy bardziej od stanu belki jak amortyzatorów, nie mniej jednak amory klasyfikują się już do wymiany
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: RafGentry »

Aroachin - pisałem do Ciebie w PW, napiszę jeszcze tutaj - wgrywaj zdjęcia przez forumowy uploader.

Tamte, które zamieściłeś praktycznie się już nie otwierają, a minęły niecałe dwa miesiące od założenia wątku. Niedługo w temacie będą same puste linki.

Parę minut roboty i foty masz osadzone na naszym serwerze na zawsze.
Aroachin
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 06 wrz ndz, 2015 1:10 pm
Posiadany PUG: 205 1.8 D 1993 r 5Door
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: Aroachin »

Aroachin - pisałem do Ciebie w PW, napiszę jeszcze tutaj - wgrywaj zdjęcia przez forumowy uploader.

Tamte, które zamieściłeś praktycznie się już nie otwierają, a minęły niecałe dwa miesiące od założenia wątku. Niedługo w temacie będą same puste linki.

Parę minut roboty i foty masz osadzone na naszym serwerze na zawsze.


Jak odzyskam swojego lapka to przerobię :)

Pozdrawiam, Aro
Aroachin
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 06 wrz ndz, 2015 1:10 pm
Posiadany PUG: 205 1.8 D 1993 r 5Door
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: Aroachin »

Mikołaj w tym roku przyjdzie trochę szybciej. Niedługo wpadnie komplet nowych tarcz i klocków na przód.

Kilka zdjęć z prac podjętych przy sztruclu.
Załączniki
20151029_161529.jpg
Śruby wahacza...
Śruby wahacza...
20151029_161154.jpg
Wpadła nowa uszczelka.
Wpadła nowa uszczelka.
20151029_142436.jpg
20151029_123559.jpg
20151029_123547.jpg
Taki syf był w zbiorniczku płynu hamulcowego.
Taki syf był w zbiorniczku płynu hamulcowego.
Ale najważniejsze że działa i  nie cieknie :)
Ale najważniejsze że działa i nie cieknie :)
Mały patent
Mały patent
20151029_110522.jpg
Coś co kiedy było płynem hamulcowym.
Coś co kiedy było płynem hamulcowym.
Awatar użytkownika
fila1223
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 8:47 pm
Posiadany PUG: 205 zenith s16 in progres
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: fila1223 »

z mojego też coś podobnego wylałem z układu hamulcowego, tylko był bardziej przejrzysty 8)7
Aroachin
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 06 wrz ndz, 2015 1:10 pm
Posiadany PUG: 205 1.8 D 1993 r 5Door
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: Aroachin »

Tarcze i klocki doszły, są już w aucie... Ale na razie w bagażniku. Wymiana planowana na okolice 24 grudnia, bo niestety pod blokiem ciężko wymienić. Ostatnio autko zaczęło słabo palić... Z tego co się dowiedziałem to świece żarowe które są aktualnie na aucie są fabrycznymi, więc swoje już przeszły i pasuje je wymienić. Ale z braku czasu nie mam za bardzo jak sprawdzić jakie to są, i tu pytanie do znawców tematu czy te http://www.iparts.pl/czesc/swieca-zarow ... 15960.html świece są do tego modelu ? tzn długość etc?
Awatar użytkownika
Filipczak
Junior
Posty: 484
Rejestracja: 25 sty sob, 2014 9:32 pm
Posiadany PUG: Był: GT 1992 1.4, Green 1991 1.4, CTI 1990 1.9, Junior 1987 1.1 Jest: XR 1.1 '91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: Filipczak »

Tarcze i klocki wymienisz pod blokiem spokojnie w godzine, wystarczy podnosnik i kilka podstawowych narzedzi :)
Pogoda nawet dzis sprzyja
Aroachin
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 06 wrz ndz, 2015 1:10 pm
Posiadany PUG: 205 1.8 D 1993 r 5Door
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: Aroachin »

Zamówione zostały nowe świece żarowe oraz poduszki + łożyska amorków na przód.

Może uda się to wrzucić w następny weekend, a jak nie to dopiero 24 grudnia ;)
Aroachin
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 06 wrz ndz, 2015 1:10 pm
Posiadany PUG: 205 1.8 D 1993 r 5Door
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: Aroachin »

Ostatnio wpadły owe świece żarowe, łożyska i poduszki amorkow na przodzie, tarcze i klocki z przodu i... Poodkurzalem dziadunia [WHITE SMILING FACE]

Padła też pompka spryskiwaczy ale została zamówiona i bedzie założona na dniach.
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka
Aroachin
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 06 wrz ndz, 2015 1:10 pm
Posiadany PUG: 205 1.8 D 1993 r 5Door
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: Aroachin »

Zaczęły się morzy to zaczęły się problemy...

1. Auto ma problem z odpaleniem. Świece są nowe - grzeją, celuję w zawór zwrotny który jest ( chyba) w tej gruszce do ręcznego podpompowania ropy - jak podpompuję ręcznie to silnik raźniej odpala ( na 2 bądź trzecim obrocie rozrusznika), a jak zagrzeje tylko świece to kręcę 3-4 razy dłużej.
2. Jako iż nie może być zbyt pięknie to - Auto na niskich obrotach nie chce jechać, obroty spadają i auto czasem gaśnie, ( na oko) od 1000 do 2000 obr/m występuje ten problem. Znajomy miał podobnie w swojej Lancii i u niego regulator napięcia powodował takie akcje. Co u mnie może być ? Cholera wie... nie znam się ;/
3. Słabo działa mi ogrzewanie ( po 20 km nie odmroziło mi przedniej szyby jak wracałem od znajomego) . Nie mam wskaźnika temp. silnika, przez co nie wiem dokładnie jaką ma temp. , nie wiem czy mam cały czas otwarty termostat i ma za zimno, czy mam zapchaną nagrzewnicę. Nie powinna być zapowietrzona, ponieważ nie zauważyłem żadnego ubytku płynu chłodniczego.

Wszystko zaczęło się dziać jak temperatury spadły poniżej 10 st.

Ktoś coś? Proszę o pomoc. Każda sugestia będzie mile widziana :)
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: grzesiek309 »

Na sprawdzenie termostatu jest prosty patent. Odpal silnik i sprawdź po chwili czy grzeje się wąż do chłodnicy. Jak się grzeje razem z silnikiem, to wiadomo, że termostat padł.
Podobnie sprawdź nagrzewnicę. Ciepłe powinny być węże. Jeżeli są zimne, to jest zapchana.
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Aroachin
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 06 wrz ndz, 2015 1:10 pm
Posiadany PUG: 205 1.8 D 1993 r 5Door
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: Aroachin »

Jak jutro wrócę z trasy to sprawdzę bo autko od niedzieli stoi na parkingu.
Dzięki :)
Aroachin
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 06 wrz ndz, 2015 1:10 pm
Posiadany PUG: 205 1.8 D 1993 r 5Door
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Szara klekocząca 205'tka

Post autor: Aroachin »

Niestety padł mi termostat. I tu mam do Was pytanie. Czy http://allegro.pl/termostat-vernet-peug ... 79268.html model będzie pasował? Nie mam za bardzo czasu na rozbieranie i sprwadzenie czy to ten czy nie.
A z plusów - przy temperaturach około 0* problemy z silnikiem ustały.
ODPOWIEDZ