205 XL 1,1 GOLAS - ciekawy egzemplarz od poczatku w kraju

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
ibis

205 XL 1,1 GOLAS - ciekawy egzemplarz od poczatku w kraju

Post autor: ibis »

Witam,

Prezentuję autko, jakie udało mi się zakupić równo dwa miesiące temu. Szukałem jakiegoś 205 i trafiło się coś takiego:

Model - XL - czyli pełnowartościowy 3-drzwiowy "golas", silnik 1,1
Rok produkcji 1991
Auto od nowości w kraju - ma pozakładane wszystkie możliwe gadżety, które w tamtych latach były konieczne żeby choć trochę zniechęcić chłopaków z Pruszkowa :D (alarm, zakładany na Saskiej Kępie w firmie "ZEUS" - jak mówią naklejki, oznakowanie szyb a nawet Mut-T-Lock)
Przebieg- 105 tys. km - patrząc na stan wnętrza widać że to autentyczny przebieg.

A zresztą - co tu się rozpisywać... Lepiej zobaczyć!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: 205 XL 1,1 GOLAS - ciekawy egzemplarz od poczatku w kraj

Post autor: mlody333 »

Fajny, ma moje ulubione kołpaki ;P
ibis

Re: 205 XL 1,1 GOLAS - ciekawy egzemplarz od poczatku w kraj

Post autor: ibis »

A tak, kołpaki pyszne... i takie zostaną. Auto w moim zamierzeniu ma pozostać w 100% oryginalnym stanie, bez przeróbek, tuningów itp. Nie ukrywam, że szukałem właśnie modelowego "golasa" GL/XL, skoro się trafił z 99,9% oryginalnym wyposażeniem (te 0,1% daję na radio LG z MP3 założone przez moją poprzedniczkę) to grzech byłoby w nim rzeźbić.

W planach mam jedynie dołożenie bagażnika na rowery (rower to oprócz starych aut moja druga pasja), ewentualnie kultową naklejkę typu "zielony małpolud/Kilroy" z PRL na tylną szybę (pamiętam z lat '80 sąsiad miał czerwoną 205 w 5 drzwiach właśnie z taką poczwarą na szybie, w ogóle ten potworek, jak i pies kiwający główką, jest mega nostalgiczny).
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: 205 XL 1,1 GOLAS - ciekawy egzemplarz od poczatku w kraj

Post autor: nowak68 »

No golas jest, ale naprawdę ładny :) Zmień lewarek, ten jest chyba od czegoś innego.
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
ibis

Re: 205 XL 1,1 GOLAS - ciekawy egzemplarz od poczatku w kraj

Post autor: ibis »

@nowak68 - możliwe, że z lewarkiem było coś rzeźbione przy montażu Mul-T-Locka. Gałka raczej jest od tego modelu, ma 4 biegi tak jak powinno być - pamiętam z Juniora którego miałem lata temu gałka była podobna. Jak coś zmienili to zapewne dźwignię i mieszek, acz mieszek też na peugeotowski wygląda - możliwe że locka zakładali w ASO (jeśli w '91 w Polsce już było coś takiego) i dali te rzeczy z innego modelu. Nie sądzę, żeby coś później kombinowali z tym autkiem.
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: 205 XL 1,1 GOLAS - ciekawy egzemplarz od poczatku w kraj

Post autor: nowak68 »

Raczej chodziło mi o lewarek-podnośnik przy prawym nadkolu :) Oryginalny jest tam idealnie wpasowany.
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: 205 XL 1,1 GOLAS - ciekawy egzemplarz od poczatku w kraj

Post autor: woocash »

Oj, słyszałem, że teraz kradną takie kołpaki :mrgreen:
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Indjana
Uzalezniony
Posty: 506
Rejestracja: 14 kwie pn, 2014 1:53 pm
Posiadany PUG: CJ
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: 205 XL 1,1 GOLAS - ciekawy egzemplarz od poczatku w kraj

Post autor: Indjana »

Fajny :) Zmieniłbym tylko kierownicę na trójramienną i dokupił plastiki na błotnik z tyłu.
A, i mogła być większa bieda, bez zegarka tylko z zaślepką ;d
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 205 XL 1,1 GOLAS - ciekawy egzemplarz od poczatku w kraj

Post autor: Alimantado »

Egzemplarz w bardzo dobrym stanie. Popieram pozostanie przy oryginale. I chyba za dużo płynu chłodniczego masz. :wink:
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 XL 1,1 GOLAS - ciekawy egzemplarz od poczatku w kraj

Post autor: RafGentry »

Fajny golas i bardzo słuszny kierunek pozostawienia go gołego. Nie zmieniaj kierownicy - dwuramienna pasuje do klimatu no i ma jeszcze niewytartą fakturę plastiku. Niedługo na zlotach sensację będą budzić takie golasy, bo ich jest coraz mniej. Zachowuje się bogate wersje, a te po cichutku wymierają jako dawcy części, czy karoserii na projekty.

Co do zdjęć, to fajnie by było, gdybyś dodawał je przez forumowy uploader. Wtedy zostaną z nami na zawsze na serwerze, a nie znikną jak np. te z Imageshack po paru miesiącach.

Instrukcję masz tutaj: http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.php?f=34&t=29255
ibis

Re: 205 XL 1,1 GOLAS - ciekawy egzemplarz od poczatku w kraj

Post autor: ibis »

@nowak68 - pierwsza rzecz którą muszę dokupić to śruba do lewarka. Niestety poprzedni właściciel miał zwyczaj wożenia podnośnika w bagażniku (niezrozumiały dla mnie, po co sobie pomniejszać kufer jak można wszystko schować pod maskę) i gdzieś zapodział tę śrubę. Możliwe, że lewarek też zagubił, stąd ta różnica.

@Alimantado - faktycznie, płynu będę musiał nieco spuścić ze zbiorniczka. Niestety, "dziadki" mają to do siebie, że wszystko leją pod korek. W latach '90 miałem sąsiada, który do 1994 śmigał białą syrenką 105. Jak odpalał na osiedlu to parowóz przy tym to pikuś. Kiedyś w rozmowie wygadał się, że leje olej do benzyny w proporcji... 1:15 :mrgreen:

@RafGentry - niestety taka jest prawda, nie tylko z Pugami. Przykład Polonezów - znam przypadek że ktoś kupił typowego golasa 1,5C ze stanu wojennego - auto może nie w doskonałym, ale na pewno bardzo przyzwoitym stanie - i pierwsze co zrobił to przeróbka na klasycznego Borewicza. Wiercenie dziur w drzwiach pod listwy, zderzaki z kątownika metalowego pocięte na żyletki, wnętrze przerobione na Borewicza - wszystko pięknie, tyle, że zamiast oryginalnego (i historycznie bardzo ciekawego, i dość rzadkiego nawet w porównaniu ze zwykłym Borkiem) samochodu koleś uzyskał de facto replikę Borewicza, bez większej wartości na rynku kolekcjonerskim. Przyznam,że tak potępiany przez wielu tuning jest dla mnie 100 razy bardziej zrozumiały - ktoś tuninguje bo chce mieć auto zrobione po swojemu, nie ma ambicji kolekcjonera zabytków. A komuś co na przykład maluchowi FL zakłada stare koła i metalowe zderzaki to nie do końca rozumiem o co chodzi - dla mnie to "robienie" zabytku przez psucie zabytku.
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: 205 XL 1,1 GOLAS - ciekawy egzemplarz od poczatku w kraj

Post autor: woocash »

Z tym lewarkiem to jest taki myk, że zwykle on tam lata pod maską i obija lakier przyspieszając korozję. Powinny tam być takie twardsze gąbki przyklejone w miejscach styku z budą.
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 205 XL 1,1 GOLAS - ciekawy egzemplarz od poczatku w kraj

Post autor: grzesiek309 »

Fabrycznie chyba były, ale z upływem czasu się wyprowadziły :( W kilku pugach się z nimi, albo resztkami kleju spotkałem :wink:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: 205 XL 1,1 GOLAS - ciekawy egzemplarz od poczatku w kraj

Post autor: DJPreZes »

Takie podnośniki też były oryginalnie przecież :)
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
traksmetal
Nowicjusz
Posty: 63
Rejestracja: 24 wrz ndz, 2006 7:01 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: 205 XL 1,1 GOLAS - ciekawy egzemplarz od poczatku w kraj

Post autor: traksmetal »

Hmmm, ja w swoim golasie też mam taki podnośnik, a jaki powinien być?
ODPOWIEDZ