Peugeot 405 T16 by Lord

Drugie auto w rodzinie ? Zaprezenuj je tutaj. Projekty i prezentacje nie związane z 205.
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Peugeot 405 T16 by Lord

Post autor: Para »

Swietnie ! Widac ze wzieli sie za to profesionalnie, podoba mi sie fakt ze sami poszukuja nowych rozwiazan. Heble pewnie beda pracowaly idealnie, jakim cudem udalo im sie zamowic servo do T16 ? Dostepne jest to jeszcze czy pasuje od Mi16 ?
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Peugeot 405 T16 by Lord

Post autor: grzesiek309 »

Jak to mówią budowlańcy: "bedziesz Pan zadowolony" :mrgreen: Patent z włącznikiem bardzo przydatny. Kabelek z której serii :?:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Peugeot 405 T16 by Lord

Post autor: Lord Devil »

Jezeli chodzi o wiekszosc rozwiazan technicznych odpowiedzi podam po nastepnej wizycie w FW, dzis bylem tylko chwile i ustalislimy zakres prac na nastepny tydzien, bez pytan technicznych.
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Peugeot 405 T16 by Lord

Post autor: kubas »

Fajny mod z tym przeniesieniem aku do bagażnika też muszę u siebie coś takiego zrobić.
bez_polotu
Junior
Posty: 311
Rejestracja: 12 lip czw, 2007 11:42 pm
Posiadany PUG: 406 TS6
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Peugeot 405 T16 by Lord

Post autor: bez_polotu »

Lord Devil pisze:Jezeli chodzi o wiekszosc rozwiazan technicznych odpowiedzi podam po nastepnej wizycie w FW, dzis bylem tylko chwile i ustalislimy zakres prac na nastepny tydzien, bez pytan technicznych.
Radziłbym zmienić temat na "Peugeot 405 T16 by FWmotorSport" 8)7
"The Greatest Thing You Will Ever Learn, Is Just to love, and Be Loved in Return."
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Peugeot 405 T16 by Lord

Post autor: Lord Devil »

osmolov pisze:
Lord Devil pisze:Jezeli chodzi o wiekszosc rozwiazan technicznych odpowiedzi podam po nastepnej wizycie w FW, dzis bylem tylko chwile i ustalislimy zakres prac na nastepny tydzien, bez pytan technicznych.
Radziłbym zmienić temat na "Peugeot 405 T16 by FWmotorSport" 8)7
Moze jak dorosniesz zrozumiesz, jak nie, to bede tlumaczyl.
Car Valeting, Car Detailing.
bez_polotu
Junior
Posty: 311
Rejestracja: 12 lip czw, 2007 11:42 pm
Posiadany PUG: 406 TS6
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Peugeot 405 T16 by Lord

Post autor: bez_polotu »

Lord Devil pisze:
Moze jak dorosniesz zrozumiesz, jak nie, to bede tlumaczyl.

Sądzę, że w takim wypadku nie dorosnę ;) bo jeżeli moja mama gotuje obiad, do którego ja kupiłem produkty ale i tak nie wiem o co halo, to raczej nie jest to obiad "by osmolov..." logiczne?
A tak serio to jest to offtop i można go skasować razem z poprzednim postem jak się będzie moderatorom chciało to kasujcie.

Peugeot 405 T16 to super auto i naprawdę się cieszę, że kogoś stać na to żeby je udoskonalać mam nadzieje, że chłopaki z FW będą dumni, że mogli takie auto robić a każdy kto choć śrubkę przykręcił będzie zadowolony że mógł się dołączyć do projektu ;)
Pozdrawiam
"The Greatest Thing You Will Ever Learn, Is Just to love, and Be Loved in Return."
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Peugeot 405 T16 by Lord

Post autor: Lord Devil »

To moze Ci jednak wytlumacze, bo forum z mojego zalozenia, nie jest po to zeby sie klocic czy osmieszac lub co gorsze obrazac, tylko sobie pomagac i wspierac w danej pasji.
osmolov pisze:
Sądzę, że w takim wypadku nie dorosnę ;) bo jeżeli moja mama gotuje obiad, do którego ja kupiłem produkty ale i tak nie wiem o co halo, to raczej nie jest to obiad "by osmolov..." logiczne?
Oczywiscie, ze logiczne i dobrze rozumujesz. 405 odstawilem na FW z wielu powodow, o ktorych pisalem. Jednym z nich jest brak czasu na to, abym mogl zrobic ja sam. Mam na swoim koncie kilka aut (swoim wlasnym nie by ktos do pomocy). Poza odstawieniem T16 chlopcy z FW uslyszeli co maja zrobic i jak. Byl zalozony silownik sprzegla z transportera VW, poniewaz czesci z puga sa juz nie dostepne, a ten z VW sie rozpadl mieli go zmienic na podobny kompatybilny - zalozyli z bmw, bo taki wspolnie ustalilismy wiec w tym wypadku moge nie wiedziec dokladnie z ktorego modelu - zgodzisz sie? To samo tyczy sie kalba aku, czy przewodow w stalowym oplocie. Nie wiem jakiej sa firmy i nie ma to wikeszego znaczenia. FWmotorSport realizuje moj projekt. Jestem juz do tego przyzwyczajony, pewnie z racji zawodu. Jestem projektantem i pozniej ktos realizuje moj projekt. Nie ja to ustalilem i tak jest od zawsze, ze cos jest by ktos kto to zaprojektowal, a nie wykonal. Sadze, ze teraz jest jasniej.
Proponowany wydech z 2,5/2,75" zmieniam na 3" bo jak pisalem ma byc docelowy i nie chce aby potem ograniczal reszte. Wydech powinien byc gotowy do soboty, o ile nie bedzie opoznienia w dostawie czesci. W tym wypadku wydech jak najbardziej bedzie by FW ja tylko zlecilem jego zrobienie i dalem glowne wytyczne 3" i jeden tlumik - reszta to ich praca/zasluga.
Car Valeting, Car Detailing.
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: Peugeot 405 T16 by Lord

Post autor: Munne »

Nastepnym razem wpisz kto wkrecal ktora srubke i bedzie spokoj albo rzuc zawod wtedy wszyscy na forum beda zadowoleni jak sie zajmiesz szlachetna mechanika. Albo daj sobie spokoj i rob dla siebie i sie nie dziel na forum.
Kazda morda pasuje do Forda!
bez_polotu
Junior
Posty: 311
Rejestracja: 12 lip czw, 2007 11:42 pm
Posiadany PUG: 406 TS6
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Peugeot 405 T16 by Lord

Post autor: bez_polotu »

munne pisze:Nastepnym razem wpisz kto wkrecal ktora srubke i bedzie spokoj albo rzuc zawod wtedy wszyscy na forum beda zadowoleni jak sie zajmiesz szlachetna mechanika. Albo daj sobie spokoj i rob dla siebie i sie nie dziel na forum.
Uogólnienia są piękne, ale bez przesady ;)
Jak pisałem wcześniej jestem pełen podziwu. Wiem że nie koniecznie trzeba rzucać zawód żeby znaleźć czas na zrobienie auta, ale wtedy realizacja nie trwałaby kilka miesięcy tylko kilka lat... dlatego rozumiem, przy okazji dziękuje za tak obszerne wytłumaczenie sprawy. Nazwa firmy prowadzącej prace przewija dość często, dlatego pojawiła się moja uszczypliwość no niestety forum zrzesza różnych ludzi i takich jak ja 8)7 i normalnych... :) więc nie zrażajcie się...
"The Greatest Thing You Will Ever Learn, Is Just to love, and Be Loved in Return."
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Peugeot 405 T16 by Lord

Post autor: Lord Devil »

Nazwa firmy pojawia sie od samego poczatku i temat jest zalozony od poczatku, zeby wszystko bylo jasne. Bedzie albo rodzajem reklamy - godne polecenia innym, albo wrecz przeciwnie dadza dupy i z daleka od nich. Dosc mam wlasnie firmy dzajacych dupy. Griffe przez takich fachowcow "robiony" jest kilka lat a postepow brak. :evil:
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Peugeot 405 T16 by Lord

Post autor: Lord Devil »

Dystanse przyszly, czekamy na puszke Magnaflow 3" jak przyjdzie rusza prace nad wydechem i sadze, ze pojda szybko.
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Peugeot 405 T16 by Lord

Post autor: Lord Devil »

Niestety czesci nie przychodza tak jak powinny. Nie ma znaczenia skad, czy usa, czy uk czy pl, czekac,czekac i jeszcze raz czekac. Wszystko sie przeciaga. Sejzi na dystansach wyglada zacnie, kola stoja szeroko, wydech wyspawany, zamontowany na aucie, pozostala kwestia koncowki, ale dzis uzyskalimsy consensus w tej sprawie i pozostalo tylko jej wykonanie. Wyrzucamy oryginalna puszke z filtrem i orurowaniem, a w to miejsce pojawi sie stozek, mocowany na dolocie turbiny.
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Peugeot 405 T16 by Lord

Post autor: Lord Devil »

Czas na fotki:

wydech 3" wszystko stal nierdzewna dlatego taki swiecacy, niedlugo sie wybrudzi i juz nie bedzie sie tak rzucal w oczy
Obrazek

Jak widac kola maja juz dystanse i teraz wyglada to mesko
Obrazek

Brembo inside, male to jakies
Obrazek

Lepiej to teraz wyglada
Obrazek

Kolejny rodzaj koncowki wydechu przymierzany do auta
Obrazek
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Peugeot 405 T16 by Lord

Post autor: Para »

No i gites, bedzie mial czym oddychac no i czym hamowac. Niewiem czy niedoczytalem, ale zmieniasz tez przewody na te w stalowym oplocie ? .

Jak glosno to wszystko pracuje ?
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
ODPOWIEDZ