Peugeot 208

Drugie auto w rodzinie ? Zaprezenuj je tutaj. Projekty i prezentacje nie związane z 205.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Peugeot 208

Post autor: RafGentry »

Zastanawiałem się, gdzie założyć ten wątek, ale chyba "Prezentacje" będą najodpowiedniejsze. W końcu przecież chcę zaprezentować Wam 208-kę, którą miałem okazję pojeździć przez kilka dni i mam nadzieję, że to nie był ostatni mój romans z tym autem.

Przejdźmy zatem do rzeczy. Samochód do testów dostałem jako rekompensatę od Peugeot Polska za wypożyczenie im Gentry na premierę na Mazurach. Miałem odebrać go w Warszawie, ale dzięki uprzejmości centrali (właściwie to dzięki ich inicjatywie, bo ja zpaomniałem o tych testach), udało się dorwać furę na miejscu w Krakowie. I to na dodatek u dealera najbliżej mojego domu :)

GTI - wiadomo - jest w fazie koncepcyjnej, więc nie było szans, żeby się nim przejechać. Do dyspozycji otrzymałem więc wersję 205 Active z silnikiem 1,6 E-HDI o mocy 92 km.

Samochód posiadał dwustrefową klimatyzację, komputer pokładowy z wielkim wyświetlaczem dotykowym, zmieniarkę w schowku, gniazdo USB (baardzo przydatne), jakieś poduszki powietrzne (nie sprawdzałem, ani nie liczyłem), no i oczywiście wspomaganie kierownicy, centralny zamek na pilota, lakier metalik i takie tam bajery. W końcu nowe auto...

Swoją przygodę z 208-ką rozpisałbym na 4 fazy.

Dzień 1: Rozczarowanie. No jedzie... i właściwie tyle... (do tego nie mogłem za cholerę znaleźć auta na firmowym parkingu. Wmieszał się w tłum razem z wiatą dla palaczy i zapasowym generatorem prądu).
Resize of 101_5487.JPG
Dzień 2: Bliższe zapoznanie. Pojechałem autem na zakupy, porównałem z 207 HDI kolegi. Postawiłem przed domem i dziwiłem się za każdym razem patrząc w okno, przyzwyczajony do kojących oko kantów 205-tki :)
Resize of 101_5498.JPG
Dzień 3: Olśnienie. Zdałem sobie sprawę, że autem jeździ się nudno, bo jest po prostu dobrze zrobione. Bardzo ergonomiczne, łatwe w prowadzeniu, ekonomiczne, a przy okazji zaskakujące dynamiką. Postanowiłem wybrać się na wycieczkę. A po wycieczce do północy jeździłem autem po mieście.
Resize of 101_5546.JPG
Jak widać na zdjęciu, w lesie wykonałem podstawowe czynności serwisowe :)

Dzień 4: Rozstanie. Z żalem odwiozłem 208-kę do salonu. A szkoda, bo nie wyjeździłem nawet połowy baku i nie przetestowałem wielu rzeczy, które chciałem jeszcze sprawdzić...

C.D.N.
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Peugeot 208

Post autor: Lord Devil »

Bardzo fajne podejscie i dobra prezentacja :Y
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Peugeot 208

Post autor: Para »

No proszę, widać, że Peugeot Polska potrafi się zrewanżować. 4 dni autko za darmo ? Też bym jeździł do północy po mieście :mrgreen:

Trzeba przyznać, że w porównaniu z 207 prezentuje się o niebo lepiej (przynajmniej jak dla mnie).

Jak z pojemnością bagażnika ? Jakieś fotki wewnątrz auta ? Peugeot naprawdę sporo czasu i wysiłku włożył w zaprojektowanie wnętrza w tym samochodzie.

Czy ta wersja jest obecnie najmocniejszą jednostką ?
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Peugeot 208

Post autor: grzesiek309 »

Autko ciekawe :Y Gdybym miał kupić nówkę, na pewno wybrałbym 208 a nie jakąś Corsę czy polo :mrgreen:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
MiceK
Maniak
Posty: 1969
Rejestracja: 30 lip pt, 2010 2:10 pm
Posiadany PUG: MG ZR 1.4 16v
Numer Gadu-gadu: 1295187
Lokalizacja: Warszawa/okolice
Kontakt:

Re: Peugeot 208

Post autor: MiceK »

A idź Rafał, skoro pół baku Ci zostało to trzeba było spuścić resztę i rezerwę zostawić :P Ropę byś sprzedał i kupił Pb98 do CTI :D
parking lotnisko modlin http://lotnisko-modlin.org/
taxi lotnisko modlin http://taxitransfer24h.pl/
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peugeot 208

Post autor: RafGentry »

Para pisze:No proszę, widać, że Peugeot Polska potrafi się zrewanżować. 4 dni autko za darmo ? Też bym jeździł do północy po mieście :mrgreen:

Trzeba przyznać, że w porównaniu z 207 prezentuje się o niebo lepiej (przynajmniej jak dla mnie).

Jak z pojemnością bagażnika ? Jakieś fotki wewnątrz auta ? Peugeot naprawdę sporo czasu i wysiłku włożył w zaprojektowanie wnętrza w tym samochodzie.

Czy ta wersja jest obecnie najmocniejszą jednostką ?
- Muszę przyznać, że nie mam żadnych zastrzeżeń co do współpracy z Peugeot Polska. Bardzo o mnie dbają w tym roku.

- Jeśli chodzi o porównanie do 207-ki, to 208-ka jest o wiele mniejsza! Choć bazuje na tej samej płycie podłogowej, widać różnicę zwłaszcza w środku po zajęciu miejsca na fotelu pasażera.
Spora różnica jest także w wadze. 208 jest lżejsza o 100-180 kilogramów i to czuć, że auto jest lekkie

- Pojemność bagażnika podobna jak w 207, niewiele większa niż w 205. Nie zrobiłem zdjęć.

Co do wnętrza, to nie wiem co mnie zaćmiło, ale też nie zrobiłem fotek. Na dodatek zostawiłem w schowku katalog z wersjami 208-ki i cennikiem... Wiem tylko, że wersja którą jeździłem kosztowała w podstawowej konfiguracji 60 800 zł.

Tyle co znalazłem z fotek wewnątrz auta:
Resize of 101_5523.JPG
Resize of 101_5527.JPG
Resize of 101_5520.JPG
Z ciekawostek: kierownica jest strasznie malutka. Na początku czułem się, jakbym siedział przed komputerem i trzymał w rękach plastikową kierownicę do gier. Ale potem się przyzwyczaiłem... Na zdjęciu nie widać, o ile nieduża przecież kiera z GTI jest większa od tej z 208-ki.

A'propos silników, E-HDI jest w środku stawki jeśli chodzi o moc. Silniejszym dieslem jest 115-konny HDI 1,6 i dwie wersje benzynowe: 1,4 VTI - 95 KM i 1,6 VTI - 120 KM.
Do tego wersja 3-drzwiowa Allure ma jeszcze do wyboru 155-konny 1,6 THP.

W drugiej połowie 2012 roku do sprzedaży trafi 3-cylindrowy benzynowy silnik 1,0 o mocy 68 km.
Awatar użytkownika
PrezesBednarz
Maniak
Posty: 1517
Rejestracja: 01 lip sob, 2006 11:19 pm
Posiadany PUG: 90' 205 CTI XU5 JA i inne
Lokalizacja: waw

Re: Peugeot 208

Post autor: PrezesBednarz »

GTI już zatwierdzone.

Podobno mają być 2 moce tak w nawiązaniu do 205 GTI.

Najmocniejsza 207 koni... Znów bez szału... ale i tak chociaż podobnie do rywali a nie 30 koni mniej jak w przypadku 207 rc...
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Peugeot 208

Post autor: Lord Devil »

Super brak tylko jednocylindrowego pojemnosci 250ccm silnika roku z potrojnym doladowaniem i napedem elektrycznym. Jak tak dalej pojdzie nie sprzedam RS6, bo V8 bede ogladal tylko w muzeum
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
PrezesBednarz
Maniak
Posty: 1517
Rejestracja: 01 lip sob, 2006 11:19 pm
Posiadany PUG: 90' 205 CTI XU5 JA i inne
Lokalizacja: waw

Re: Peugeot 208

Post autor: PrezesBednarz »

ewentualnie zmień na c6 ;), ale w przypadku rs6 c5 jest dla mnie bardziej "męskie" :D

Taki bandyta a c6 już takie bardziej plastikowe ;)
Awatar użytkownika
MiceK
Maniak
Posty: 1969
Rejestracja: 30 lip pt, 2010 2:10 pm
Posiadany PUG: MG ZR 1.4 16v
Numer Gadu-gadu: 1295187
Lokalizacja: Warszawa/okolice
Kontakt:

Re: Peugeot 208

Post autor: MiceK »

Prezesie, jak śmiesz porównywać RS6 do C5/C6 ? Audi w tym wypadku to auto dla prawdziwych twardzieli, a Peugeot to emeryckie wozidełko 8)7
parking lotnisko modlin http://lotnisko-modlin.org/
taxi lotnisko modlin http://taxitransfer24h.pl/
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peugeot 208

Post autor: RafGentry »

Panowie, nie o Audi ani o Citroenie jest ten wątek. Zaraz wycinam w pień bluźniercze posty... :evil:
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Peugeot 208

Post autor: DJPreZes »

C5 i C6 to chyba wersje Audi, a nie Citroeny 8)7 8)7 8)7 Co do 207 - znajomy ma taką 1,4 95KM i całkiem znośny samochód - nie miałbym nic przeciwko takiemu. Mi się bardziej nawet niż 208 podobywowuje ;)
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
MiceK
Maniak
Posty: 1969
Rejestracja: 30 lip pt, 2010 2:10 pm
Posiadany PUG: MG ZR 1.4 16v
Numer Gadu-gadu: 1295187
Lokalizacja: Warszawa/okolice
Kontakt:

Re: Peugeot 208

Post autor: MiceK »

Ostatni offtop z mojej strony - "Didżeju", myślałem, że chodzi o Pugi 8)7
parking lotnisko modlin http://lotnisko-modlin.org/
taxi lotnisko modlin http://taxitransfer24h.pl/
Awatar użytkownika
PrezesBednarz
Maniak
Posty: 1517
Rejestracja: 01 lip sob, 2006 11:19 pm
Posiadany PUG: 90' 205 CTI XU5 JA i inne
Lokalizacja: waw

Re: Peugeot 208

Post autor: PrezesBednarz »

Ostatni mój ot:

Micku poczytaj o generacjach Audi A6 i ogólnie o sposobie nazewnictwa w Audi.
Awatar użytkownika
MiceK
Maniak
Posty: 1969
Rejestracja: 30 lip pt, 2010 2:10 pm
Posiadany PUG: MG ZR 1.4 16v
Numer Gadu-gadu: 1295187
Lokalizacja: Warszawa/okolice
Kontakt:

Re: Peugeot 208

Post autor: MiceK »

Już OK, zajarzyłem :) Następnym razem proszę precyzyjniej _O_
parking lotnisko modlin http://lotnisko-modlin.org/
taxi lotnisko modlin http://taxitransfer24h.pl/
ODPOWIEDZ