projekt toyota hilux 1992

Drugie auto w rodzinie ? Zaprezenuj je tutaj. Projekty i prezentacje nie związane z 205.
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

projekt toyota hilux 1992

Post autor: szasz »

Zdjęcie0304.jpg
Zdjęcie0305a.jpg
Zdjęcie0306.jpg
Chciałem Wam zaprezentować odrębne podejście do motoryzacji, które z 205 ma wspólne tylko to, że oba mają po 4 koła 8)

Otósh mam kolegę, który chorował zawsze i choruje nadal na samochody terenowe. Miał w przeszłości nissana terrano II, krótką wersję z silnikiem 2.4 benzyna, którą doprowadził do jakotakiego stanu, pojeździł a później sprzedał. Następnie miał bodajże 3 pojazdy osobowe, stwierdzając ostatecznie, że osobówki to lipa i że potrzebuje pickup'a. Jego wybór padł na toyotę hilux, rocznik 1992 (jak mój JJ, a jakże odmienne samochody :!: )

Kupił go ten mój kolega o ksywie Kędzior w okolicach Warszawy, od znajomego. Samochód ma 400 tys. km przebiegu, co ciekawe silnik nie wykazuje praktycznie żadnych oznak zużycia. Jest to podobno legendarna jednostka toyoty 22R, stosowana również w celica'ch - benzyniak o pojemności 2400 ccm, mocy 112 KM. Sprawdzanie kompresji dało wynik 14 barów, co mechanik ocenił jako bardzo dobrą jak na jego wiek. Wóz praktycznie od połowy w dół był zgnity niemiłosiernie, co nastawiało mnie bardzo sceptycznie do całego projektu, w który wierzył początkowo wyłącznie mój kumpel 8)7 ale i ja się już do niego przekonałem.

Obecnie samochód jest po naprawie blacharsko - lakierniczej, której koszt był znaczny. Następnie wymieniono wszystkie płyny eksploatacyjne i założono instalację gazową (Elpigazu, sprawdzoną w praktyce przeze mnie osobiście i przez mojego kumpla też - miał taką samą w terrano).

Pozostaje jeszcze trochę roboty, ale efekt finalny już jest. Szczególnie w połączeniu z fachowymi tatuażami właściciela, odpowiednio wyeksponowanymi :)

Prezentuję to na tych łamach, ponieważ jako maniak motoryzacji, którym się chyba urodziłem, chciałem pokazać, że są różne drogi i formy realizacji :mrgreen: mi się ta toyota bardzo podoba i doceniam pasję mojego kumpla, przy czym terenówki uważam za pojazdy dla amatorów - niewygodne, paliwożerne i drogie w eksploatacji, nie dające żadnej, podkreślam, żadnej przyjemności z jazdy - dla mnie, osobnika ceniącego w samochodzie przede wszystkim prędkość, zwinność i przyspieszenia/zakręty.

Co ciekawe, mój kumpel jest zachwycony projektem "205 laleczka", ale uważa na ten temat mniej więcej to samo, co ja odnośnie jego toyoty.
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: projekt toyota hilux 1992

Post autor: Martinoo »

Projekt fajny. Ta toyota na pewno należy do jednego z najmniej zawodnych modeli.

Również jestem zakochany w 205 ale trzeba mieć szerokie horyzonty dlatego w garażu mam obecnie gruby projekt niva na którego wiecznie mało czasu

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: projekt toyota hilux 1992

Post autor: moralez »

szasz pisze:(...) przy czym terenówki uważam za pojazdy dla amatorów - niewygodne, paliwożerne i drogie w eksploatacji, nie dające żadnej, podkreślam, żadnej przyjemności z jazdy - dla mnie, osobnika ceniącego w samochodzie przede wszystkim prędkość, zwinność i przyspieszenia/zakręty.
Chyba jeepem z v8 nie jezdziles :mrgreen:

Co do projektu to chetnie bym zobaczyl jakies konkrety, nawet z remontu blacharskiego.
Awatar użytkownika
druan
Maniak
Posty: 1301
Rejestracja: 01 lis czw, 2007 6:29 pm
Posiadany PUG: peugeot GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: projekt toyota hilux 1992

Post autor: druan »

Ja tam na swojego jeepa też nie narzekam :mrgreen: prędkości nie osiąga ale w błocie sobie radzi wyśmienicie :wink: mocy nie brakuje i żadne bagno mu nie straszne :twisted: ale ciekawi mnie co tam będziesz dłubał i jak to będzie wyglądało 8)
Żaden nauczyciel nie da ci na to papieru - Bądź Człowiekiem Dla Człowieka Szacunkiem się Kieruj.....

Syndykat Sępów Krakowskich
ODPOWIEDZ