1.6 GTI co steruje praca wtryskow??

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
dejv86

1.6 GTI co steruje praca wtryskow??

Post autor: dejv86 »

Witam zakladam nowy temat gdyz moj problem mysle jest dosyc osobliwy... a wiec w sierpniu kupilem peugeota 205 GTI http://www.kusiak.205.pl od tego Pana :) moja stronka to http://www.dejv86.205.pl wymienilem praktycznie 1/2 samochodu (nie bede sie rozpisywal) moj mechanikles napotkal problem :( jezdzilem nim wczesniej na samym lpg zamarzyla mi sie benzyna (wczesniejszy wlasciciel twierdzil ze uwalona jest pompa) wymienilem ja, wtryskiwacze rowniez i nadal nic:( pompa pompuje ale nic nie steruje praca wtryskow poprostu leja benzyne jak kran wode ;) od modulu leci pewna kosteczka ktora mam nie wpieta... i pytanie mechanik stwierdzil ze czegos brakuje ?? bo jedna koskta od modulu jest nie wpieta (wpieta jest w przeplywomierz) czegoz moze brakowac w tym ustrojstwie?? PROSZE O POMOC jest to bardzo wazne gdyz chce spowrotem moje Lwiatka w pelni sprawe :) pozdrawiam

PS dodam tylko tyle iz nie jestem pewien czy moj nabytek ma silnik 1.6 czy 1.9 tak obecna pompe zalozylem od 1.6 i wtryski rowniez moze miec to jakis wplyw w wypadku gdyby moj pug mial silnik 1.9?
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

praca wtryskiwaczy steruje komputer wtryku
wtryskiwacze leja albo z powodu ich uszkodzenia lub przestawienia rozrzadu mozliwe ze jest walnieta cewka lub sam komputer
ciekawe jakie wtryskiwacze masz gdzie produkowanie sprzedaje w sklepie tez wtryskiwacze i np boscha robiene w indiach na 10 9 jest wadliwych i leje Te same produkowane w niemczech juz sa dobre mozliwe ze we wtryskiwaczach tez tkwi problem
Awatar użytkownika
TO-MI
Maniak
Posty: 1273
Rejestracja: 02 lip ndz, 2006 3:14 pm
Posiadany PUG: XU9J4
Numer Gadu-gadu: 604584106
Lokalizacja: Krosno/okol

Post autor: TO-MI »

jak jeżdzi na lpg to cewka raczej odpada albo przepływomierz rozwalony albo żle podłączony jest jakaś różnica jak podepniesz lub odepniesz przepływke czy sieczka taka sama?
cała wiązka silnik->komp może być nie teges jak i sam komp

też sie z tym bawiłem jak nabyłem to cudne autko :wink: :twisted: ale u mnie przepływka była zdupczona i jeden wtryskiwacz kabelek urwany :!:
Doba ma 24 godziny,zgrzewka 24 piwa...przypadek..? :)
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2207
Awatar użytkownika
JASIEK1
Junior
Posty: 140
Rejestracja: 21 sie pn, 2006 10:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: JASIEK1 »

W dobrze działajacej instalacji wtryskowej po odłaczeniu przepływomierza wystepuje efekt zalawania sie i to konkretngo także tam bym szukał przyczyny.
Przepływomierz ustala podstawową wartość składu mieszaniki (ilosci paliwa).
Taka reszta jak sonda i inne duperele maja juz niewielki wpływ na ilość dawkowanego paliwa.
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: 1.6 GTI co steruje praca wtryskow??

Post autor: Banita »

dejv86 pisze:od modulu leci pewna kosteczka ktora mam nie wpieta... i pytanie mechanik stwierdzil ze czegos brakuje ?? bo jedna koskta od modulu jest nie wpieta (wpieta jest w przeplywomierz) czegoz moze brakowac w tym ustrojstwie??
nie rozumiem tego kawalka...

Jakby nic nie sterowalo wtryskami, to by z nich nic nie lecialo.
b182
Uzalezniony
Posty: 689
Rejestracja: 09 cze czw, 2005 10:40 pm
Posiadany PUG: NJE MAM JUSZ PEŻOTA
Numer Gadu-gadu: 6262732
Lokalizacja: Gorlice i okolice :)
Kontakt:

Post autor: b182 »

a jak moduł nie podpiety to auto nie zapali:)
Pug sprzedany
dejv86

Post autor: dejv86 »

Problem rozwiazany !! :):) a wiec brakowalo tej owej "kostki" i rzeczywiscie wtryski nie laly wogole paliwa ! <zonk> mechanikles spial to jakos na krotko i laly jak kran wode podrzucilem mu ta kosteczke i wszystko smiga jak tralala :D:D kolejny krok naprzod w kierunku sprawnego puga :D o dziwo dobrze smiga na benzynie trzyma obroty i nie brakuje powera !! :D juz sie nie moge doczekac az wroci tym razem od lakiernika :) DZIEKUJE WSZYSTKIM ZA POMOC POZDRAWIAM
b182
Uzalezniony
Posty: 689
Rejestracja: 09 cze czw, 2005 10:40 pm
Posiadany PUG: NJE MAM JUSZ PEŻOTA
Numer Gadu-gadu: 6262732
Lokalizacja: Gorlice i okolice :)
Kontakt:

Post autor: b182 »

jaka to była kostka?? Bez niej na krótko lał paliwo? Nierozumiem o co chodzi?
Pug sprzedany
ODPOWIEDZ