Luz na układzie różnicowym powodujący wyciek?

Dyskusje na temat napraw silnikow starszego typu - tzw leżaków
emilmc
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 25 lis ndz, 2012 12:44 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Lokalizacja: Jelenia Góra / Warszawa

Luz na układzie różnicowym powodujący wyciek?

Post autor: emilmc »

Witam.
Jak w temacie spotkał się ktoś z czymś takim? Mam problem ze swoim leżakiem polegający na wycieku z okolicy pół osi. Dzisiaj moi magiczni magicy zweryfikowali że jest to luźna pół oś w układzie różnicowym. Co z tym zrobić i jak zaradzić problemowi. Jeśli mi się to nie uda będę musiał sprzedać puga!!!
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Luz na układzie różnicowym powodujący wyciek?

Post autor: 2mouse »

emilmc pisze:Witam.
Jak w temacie spotkał się ktoś z czymś takim? Mam problem ze swoim leżakiem polegający na wycieku z okolicy pół osi. Dzisiaj moi magiczni magicy zweryfikowali że jest to luźna pół oś w układzie różnicowym. Co z tym zrobić i jak zaradzić problemowi. Jeśli mi się to nie uda będę musiał sprzedać puga!!!
Rozumiem, że magicy nie potrafią wymienić uszczelniacza półosi?... Zmień magików i nie histeryzuj... :W
emilmc
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 25 lis ndz, 2012 12:44 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Lokalizacja: Jelenia Góra / Warszawa

Re: Luz na układzie różnicowym powodujący wyciek?

Post autor: emilmc »

Problem polega na tym że jakieś 500km wymieniałem uszczelniacze z prawej strony, miałem spokój przez tydzień i zaczęło znowu kapać!!
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Luz na układzie różnicowym powodujący wyciek?

Post autor: Manwe »

a sprawdzali półosie czy nie maja już wytartego rowka albo wżerów na gładzi współpracującej z uszczelniaczem
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
emilmc
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 25 lis ndz, 2012 12:44 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Lokalizacja: Jelenia Góra / Warszawa

Re: Luz na układzie różnicowym powodujący wyciek?

Post autor: emilmc »

Nie, nie sprawdzałem. Jutro poproszę żeby mi to wyjeli i ocenimy jak to wyglada. Dzięki!
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Luz na układzie różnicowym powodujący wyciek?

Post autor: grzesiek309 »

Super magicy 8)7 Mój kumpel 3 razy na "gwarancji" wymieniał uszczelniacze półosi, aż powiedziałem, żeby kazał mechanikowi osadzić uszczelniacz 2-3mm płycej. Oczywiście pomogło.

Każdy element uszczelniany simmeringiem prędzej czy później się wyciera w miejscu kontaktu.
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
ODPOWIEDZ