Pug 205 1.1 Look -> 1.4 XSi 100Km...mała tania rakieta...

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
Awatar użytkownika
krzycho-g
Junior
Posty: 206
Rejestracja: 28 mar śr, 2007 8:07 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Janówek, Błonie, Warszawa...

Re: Pug 205 1.1 Look -> 1.4 XSi 100Km...mała tania rakieta...

Post autor: krzycho-g »

hmmmm co włozyliscie ?
kiedyś pojade tak szybko ze się w czasie przeniosę ...;-)
Awatar użytkownika
Dervozavilus
Maniak
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwie czw, 2007 12:37 pm
Posiadany PUG: 205 LucKy LooK 1.4 XSi
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WF
Kontakt:

Re: Pug 205 1.1 Look -> 1.4 XSi 100Km...mała tania rakieta...

Post autor: Dervozavilus »

Przód Firestony 185/60/14, tył Dunlopy 185/60/14. Stan taki sobie, ale w porównaniu do poprzednich bardzo dobre :)
A jeździ... fajnie, choć nie za bardzo wyczuwam różnicę przed i po. Cały czas nie opuszcza mnie niepewność. Zwłaszcza, że jakoś szczęście mi nie dopisuje. Tym razem przez jakieś 5 dni coś mi brzęczało. Nie mogłem się dopatrzeć co, a i czasu za bardzo nie miałem, żeby siedzieć i diagnozować. No i wczoraj usterka się ujawniła. Sonda lambda odpadła. Puścił spaw w rurze. Teraz silnik chodzi, jak w Gaziku. Jutro może wreszcie zafunduję pugowi "nagły atak spawacza".
Awatar użytkownika
Dervozavilus
Maniak
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwie czw, 2007 12:37 pm
Posiadany PUG: 205 LucKy LooK 1.4 XSi
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WF
Kontakt:

Peugeot 205 Look 1.4 XSi 107KM

Post autor: Dervozavilus »

Witajcie!

Nadszedł ten czas, kiedy postanowiłem przekazać prawo własności do mojego LuckyLooka komuś, kto będzie chciał zaopiekować się nim i przywrócić mu blask ;)

Krótko o samochodzie
Bazowo model Look 1.1 60KM - czyli w środku i pod maską bieda. W 2008 został przeszczepiony silnik z Peugeota 106 1.4 XSi 94KM. Niedługo po swapie trzeba było robić głowicę, a przy okazji nastąpiła mała jej obróbka. Po tym zabiegu moc wzrosła do 107KM, co zostało sprawdzone na hamowni. W trakcie użytkowania doposażone zostało też wnętrze auta (m.in. siedzenia, zegary, tylne boczne szyby uchylne, boczki z XS), założone zostały koła 15" z GTI pomalowane na biało (teraz przydałaby się im odnowa), zostało obniżone zawieszenie z przodu (sprężyny Jamex -40), zaciski zmienione na wersję z 1.4. Zostały również wymienione przednie błotniki i maska na martinopowe laminaty. To tak z grubsza. Post o swapie znajdziecie tutaj -> http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.php?f=6&t=15372, a fanklubowy profil tutaj -> http://www.peugeot205.pl/index.php?modu ... ik&id=2451.

Wady
Do wymiany jest wydech - jest druciarstwo, głośno pierdzi i puszcza bokami. Pęknięta jest przednia szyba w prawym dolnym rogu, nie działa tylna wycieraczka, dmuchawa raz działa, raz nie, nie działa prawa szyba (korbka została zdjęta, bo szyba spadała - korbkę pewnie znajdę ;) mechanizmu nie naprawię, ale w zamian mogę dodać mechanizmy na obie strony od szyb elektrycznych), na elementach z laminatu są odpryski lakieru (fachowe malowanie), no i z uwagi na wiek pojawiły się ogniska rdzy. Najbardziej doskwierające na lewym przednim słupku wyszło spod uszczelki. Do wymiany jest także linka prędkościomierza, bo upierdliwie wyje już przy niedużych prędkościach. Nie działa obrotomierz, ponieważ kilka lat temu spaliła się dioda w instalacji i jakoś nie było okazji, żeby ją wymienić.
Generalnie nie da się ukryć, że auto jest zaniedbane i przydałoby się, żeby ktoś nad nim usiadł i dał mu drugą młodość. Dlatego piszę tutaj, a nie na OLX. Od 2010 roku auto bardzo mało jeżdżone. Od 2010 roku przejechałem nim około 10000 km. Ostatnia dłuższa trasa to wycieczka na Dolny Śląsk w sierpniu zeszłego roku. Silnik pracuje na syntetyku (złoty Lotos), którego nie ubywa w trakcie eksploatacji, ale trzeba by go wymienić, bo już zbyt długo nie był ruszany. Apetyt na paliwo za to ma spory. Po mieście podczas "jazdy" w porannych i popołudniowych godzinach szczytu spalał 9-11l/100km, przy mojej oszczędnej jeździe w trasie około 7 litrów. Trzeba jednak przyznać, że nie jestem mistrzem ekodrajwingu. Niemniej jednak auto oszczędne nie jest.

Jak ktoś będzie zainteresowany, do auta dorzucę trochę gratów/pierdół, które się uzbierały przez te kilka lat. Przy dobrej cenie dorzucę też koła 14" z zimowymi oponami w dobrym stanie. Koła z 406, z dystansami i dłuższymi śrubami w komplecie. Felgi te również do odnowienia. Wzór felg widać na zimowych zdjęciach na profilu.

Co by tu jeszcze?... Chętnie odpowiem na wszystkie pytania bez ściemniania. Najlepiej mailowo (nie wiem czy przychodzą powiadomienia na maila z tego wątku) lub telefonicznie po godzinie 17:00.

Cena
2813 zł, oczywiście do negocjacji :) z zastrzeżeniem, że zmienić się może tylko druga cyfra.

Kontakt
603 477 446
poczta@czarek.ch

Auto stoi i czeka na oględziny/odbiór na warszawskim Grochowie.

Pozdrawiam
Czarek
20151220_112151s.jpg
20151220_112158s.jpg
20151220_112216s.jpg
20151220_112225s.jpg
20151220_112238s.jpg
20151220_112249s.jpg
Ostatnio zmieniony 18 kwie pn, 2016 11:22 pm przez Dervozavilus, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Dervozavilus
Maniak
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwie czw, 2007 12:37 pm
Posiadany PUG: 205 LucKy LooK 1.4 XSi
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WF
Kontakt:

Re: Peugeot 205 Look 1.4 XSi 107KM

Post autor: Dervozavilus »

Temat do zamknięcia. Auto sprzedane.
Zablokowany