Akumulator do bagażnika...

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
Awatar użytkownika
exuprad
Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: 17 sty sob, 2009 9:30 pm
Posiadany PUG: brak
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akumulator do bagażnika...

Post autor: exuprad »

nie wiem po co te kombinacje :D sprawa jest prosta, trzeba poprowadzić plus z bagażnika do kabiny. W tym celu można użyc kabla do audio o średnicy przynajmniej 10mm. Jeżeli zależy nam na małej masie aku trzeba skupić się na akumulatorach żelowych. Jak wiadomo akumulatory żelowe warto ładować impulsowo. Temat się zapętla i wychodzi na to, że opcja "tanio" jest nieosiągalna :D
PANDEIVEK
Nowicjusz
Posty: 92
Rejestracja: 17 wrz ndz, 2006 6:54 pm
Posiadany PUG: 406 2.1 td familiale
Numer Gadu-gadu: 8397047
Login tlen: 3173277
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Akumulator do bagażnika...

Post autor: PANDEIVEK »

ech....a moze tak trzeba pomyslec o tym zeby zamknac ten aku w jakąs puszke?oczywiscie wszyscy wiedza ze akumulator podczas ładowania''wytwarza''gaz który jest łatwopalny.
Autotransporter nie laweta......
Awatar użytkownika
exuprad
Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: 17 sty sob, 2009 9:30 pm
Posiadany PUG: brak
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akumulator do bagażnika...

Post autor: exuprad »

żelowy nic nie wytwarza
piotrek.ciszak
Junior
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty śr, 2008 11:58 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 1.1 Benz (jeszcze 60km i jeszcze z katalizatorem ;) 1990r
Numer Gadu-gadu: 5751580

Re: Akumulator do bagażnika...

Post autor: piotrek.ciszak »

Podsumowując temat zrobiłem to w koncu u siebie z tym że akumulator dałem za siedzenie kierowcy w osłonie z laminatu. Kable kupiłem na złomie z Fiata 126P i nie zauważyłem żadnych drastycznych spadków mocy jednak musiałem to zmienic spowrotem ponieważ nie zostałem dopuszczony do KJS...
Pitex205
piotrek.ciszak
Junior
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty śr, 2008 11:58 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 1.1 Benz (jeszcze 60km i jeszcze z katalizatorem ;) 1990r
Numer Gadu-gadu: 5751580

Re: Akumulator do bagażnika...

Post autor: piotrek.ciszak »

Koszt kabli z malucha to 20zł :P
Pitex205
manieczek
Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: 01 sty czw, 2009 1:18 pm
Posiadany PUG: 405 mi16
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Piaski

Re: Akumulator do bagażnika...

Post autor: manieczek »

Z racji minimalnej ilości miejsca w mi16 również zdecydowałem się na taki patent. Mam tylko pytanie jak połączyć kabel idący z bagażnika z kablem który idzie oryginalnie od klemy w komorze silnika. Jakieś złączki są czy coś innego??
ODPOWIEDZ