Szukam radia

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
bullet666
Junior
Posty: 230
Rejestracja: 03 lis pn, 2008 1:45 am
Posiadany PUG: na razie szukam gentry....
Numer Gadu-gadu: 2046824

Re: Szukam radia

Post autor: bullet666 »

eh kurcze dzisiejsze blaupunkty zeszly na psy wykonaie bardzo mizerne a co za tym idzie radia są awaryjne :P co do pioneera to :N i napewno nie dorówna temu alpine co podałem wyżej ale widze ze bardziej idziesz w stronę designu niz w stronę jakości wykonania i dobrego dżwięku , no ale ja cie do niczego nie zmuszam decyzja należy do ciebie, swoje powiedziałem ale powiem jeszcze raz
z USB
http://allegro.pl/item480627804_radio_c ... urier.html

Używane(moim zdaniem najlepszy wybór)
http://allegro.pl/item481071780_alpine_cde_9881r.html

NOWE
http://allegro.pl/item475321819_alpine_ ... gw24m.html
Awatar użytkownika
Zuza
Junior
Posty: 432
Rejestracja: 19 cze czw, 2008 4:14 pm
Posiadany PUG: 205 XS i 205 GTI
Numer Gadu-gadu: 4656949
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam radia

Post autor: Zuza »

Używane(moim zdaniem najlepszy wybór)
http://allegro.pl/item481071780_alpine_cde_9881r.html

My mamy to radyjko tylko czerwono-błękitny wyświetlacz i jest naprawdę ok. Na tej aukcji za rozsądną cenę. My daliśmy za nowe sporo więcej.
Awatar użytkownika
Tiger
Junior
Posty: 260
Rejestracja: 18 sty pt, 2008 11:38 am
Posiadany PUG: brak
Numer Gadu-gadu: 2812127
Lokalizacja: Żary

Re: Szukam radia

Post autor: Tiger »

juz kręcka dostaje chyba sobie safari załoze
Awatar użytkownika
Małysz
Uzalezniony
Posty: 815
Rejestracja: 09 maja śr, 2007 11:08 pm
Posiadany PUG: 307 2.0 90HDI; dawniej 205 GT 1.6 i 1.8D
Numer Gadu-gadu: 4121955
Login tlen: adamdrozdzu
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Szukam radia

Post autor: Małysz »

I ja dołożę coś od siebie.
Jak dla mnie najważniejsze w doborze radia do 205tki jest to, aby front panel pasował stylem do klasycznej deski Puga (czyli najlepiej czarne i bez udziwnień) i to aby koniecznie podświetlenie współgrało z oświetleniem deski.
Ja mam u siebie już trzecie radio i wybrałem już ostatecznie.
cms.php.jpg
Co prawda jest to tylko cd, ale takie chciałem. Model z 2005r. i ma wyjście Aux pod które podłącza się przewód z wyjściem usb dostępnym na allegro. Jest to dużo tańsze radio, ale idealnie pasuje do stylu wnętrza 205.


Co do radia mp3, nowszego, lepszego za ok. 400zł, to moim zdaniem najlepszy byłby jakiś model Alpine z bursztynowym podświetleniem, ewentualnie Kenwood, który wśród tańszych radyjek też ma dobrą opinię.
Ostatnio zmieniony 14 lis pt, 2008 1:05 am przez Małysz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skola
Uzalezniony
Posty: 867
Rejestracja: 27 lip czw, 2006 10:03 pm
Posiadany PUG: 205 Roland 1,4 TUS3 84KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/pogodno

Re: Szukam radia

Post autor: skola »

Para pisze:

Kenwood to kuchenki mikrofalowe moze robic :twisted:
oj zdziwiłbyś sie jak graja fajnie suby i radia kenwooda ....

Focala czy dls z tego nie zrobimy ale na prawdę byś sie zdziwił :)
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2619

PRZÓD: Wzmak Rockford P450.4, Hertz HSK 165, radio JVC KD-BT1 ,TYŁ: Wzmak SOUNDSTREAM TRX2.550, SUB: MB Quart RWE 302 , kable 35MM^, kondzior 1 F
bullet666
Junior
Posty: 230
Rejestracja: 03 lis pn, 2008 1:45 am
Posiadany PUG: na razie szukam gentry....
Numer Gadu-gadu: 2046824

Re: Szukam radia

Post autor: bullet666 »

skola pisze:


oj zdziwiłbyś sie jak graja fajnie suby i radia kenwooda ....
nie sądzę :wink: ja mialem "przyjemność" odsłuchu paru modeli kenwooda z najwyższj pułki i jeśli to dudnienie ma być ładnym graniem to dzięki, jak by się tego nie ustawiło, to i tak nie da rady zagrać czysto, taka jest prawda :!:
bandownik wybrałeś już radio ?
Awatar użytkownika
Tiger
Junior
Posty: 260
Rejestracja: 18 sty pt, 2008 11:38 am
Posiadany PUG: brak
Numer Gadu-gadu: 2812127
Lokalizacja: Żary

Re: Szukam radia

Post autor: Tiger »

bullet666
Junior
Posty: 230
Rejestracja: 03 lis pn, 2008 1:45 am
Posiadany PUG: na razie szukam gentry....
Numer Gadu-gadu: 2046824

Re: Szukam radia

Post autor: bullet666 »

ooooo widzisz tego JVC polecam(chociaż praktycznie nie robią nadzwyczajnych radyjek ale to jest akurat dobre) montowałem go kolesiowi jakis miesiąc temu no radyjko całkiem sympatycznie grało ale on miał używane i miało problemy z tym opuszczanym panelem zawieszał się w połowie ale po restarcie radia śmigal na nowo ogólnie ponoć ten model ma z tym problemy ale to nie jest wina mechanizmu lecz sterownika więc nie ma się czego obawiać :) natomiast pioner uzywany bez gwarancji no tu bym się bał go kupić , nie rozumiem tylko co ci nie pasuje w tym alpinku które proponowałem wczesniej model 9881 jest dużo lepsze od tego pioneera a i to i to używane 8)7
over
Awatar użytkownika
skola
Uzalezniony
Posty: 867
Rejestracja: 27 lip czw, 2006 10:03 pm
Posiadany PUG: 205 Roland 1,4 TUS3 84KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/pogodno

Re: Szukam radia

Post autor: skola »

idź do medi nagraj sobie jeden utwór i puść go na różnych radiach to sie przekonasz dla porównania puść sobie tęż na "kenwodzie" i wybierz takie które według ciebie nie kogoś innego bo ty będziesz tego słuchał.

Bo tyle ile ludzi tyle opinii i nie patrz dużo na markę ( oczywiście w granicach rozsądku ).
Tak jak mowie niektórzy kupują np jbl bo to jbl gdzie w porównywalnej cenie możesz kupić coś ładniej grającego tylko ze np firmy phase, helix, hifonics itp ...
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2619

PRZÓD: Wzmak Rockford P450.4, Hertz HSK 165, radio JVC KD-BT1 ,TYŁ: Wzmak SOUNDSTREAM TRX2.550, SUB: MB Quart RWE 302 , kable 35MM^, kondzior 1 F
Awatar użytkownika
Tiger
Junior
Posty: 260
Rejestracja: 18 sty pt, 2008 11:38 am
Posiadany PUG: brak
Numer Gadu-gadu: 2812127
Lokalizacja: Żary

Re: Szukam radia

Post autor: Tiger »

nad alpiną tez sie zastanawiam ale cos malo na jego temat gostek pisze. wyslalem juz maila i bede myslal.Dziekuje wszystkim za porady w zasadzie mam juz 3 do zastanowienia wiec skupie sie na tym
Awatar użytkownika
pug205gti
Junior
Posty: 224
Rejestracja: 24 maja czw, 2007 10:13 am
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Malbork

Re: Szukam radia

Post autor: pug205gti »

bullet666 pisze:
skola pisze:


oj zdziwiłbyś sie jak graja fajnie suby i radia kenwooda ....
nie sądzę :wink: ja mialem "przyjemność" odsłuchu paru modeli kenwooda z najwyższj pułki i jeśli to dudnienie ma być ładnym graniem to dzięki, jak by się tego nie ustawiło, to i tak nie da rady zagrać czysto, taka jest prawda :!:
bandownik wybrałeś już radio ?
A gdzie tego słuchałeś i pod jakimi klockami ? 8)7
I co tam ustawiałeś ?
bullet666
Junior
Posty: 230
Rejestracja: 03 lis pn, 2008 1:45 am
Posiadany PUG: na razie szukam gentry....
Numer Gadu-gadu: 2046824

Re: Szukam radia

Post autor: bullet666 »

heh pewnie masz kenwooda i też nie dowierzasz jak jest naprawde , gdzie słuchałem ?? a no w aucie ehe.. :mrgreen: byłem w firmie zajmujacą się tematyką car audio , w której pracuje mój kumpel (teraz ja również :mrgreen: ) i mieli akurat pare razy zestaw zbudowany na kenwoodach i o ile pamiętam to pod hertzami radyjko grało , i jak na radio za 1000 PLN-ów to nie grało dobrze :N i to nie byla tylko moja opinia także... :wink: wsadzali potem jeszcze do tego samego auta z ciekawości jakiegoś clariona tańszego i zagrał lepiej był przy tym klient proponowano mu jeszcze alpina miodzio... :mrgreen: ale gość wolał kenwooda bo coś
tam miał jakiś bajer i podświetlanie mu pasowało do auta 8)7
a co do słuchania radyjek w markietach to :lol: :lol: :lol: se można, nigdy nie będzie to tak jak w aucie słychać .
A co do ustawień to bawiłem się troche tymi equalizerami regulacją tonów i tak dalej, troche tych ustawień było ale jak bym nie ustawił to było no nie najlepiej jak na radio tej klasy :wink:
Awatar użytkownika
Tiger
Junior
Posty: 260
Rejestracja: 18 sty pt, 2008 11:38 am
Posiadany PUG: brak
Numer Gadu-gadu: 2812127
Lokalizacja: Żary

Re: Szukam radia

Post autor: Tiger »

Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Szukam radia

Post autor: DJPreZes »

Ja mam Kenwooda i porownywalem z innymi i Kenwood w swoim przedziale cenowym (do 500zl) jest najlepszy. Ladny srodek, a nie suche trzaski z Pioneera czy z JVC. Fajniejsze cieple brzmienie i tyle. Moje subiektywne zdanie i tyle :P
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
pug205gti
Junior
Posty: 224
Rejestracja: 24 maja czw, 2007 10:13 am
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Malbork

Re: Szukam radia

Post autor: pug205gti »

bullet666 pisze:heh pewnie masz kenwooda i też nie dowierzasz jak jest naprawde , gdzie słuchałem ?? a no w aucie ehe.. :mrgreen: byłem w firmie zajmujacą się tematyką car audio , w której pracuje mój kumpel (teraz ja również :mrgreen: ) i mieli akurat pare razy zestaw zbudowany na kenwoodach i o ile pamiętam to pod hertzami radyjko grało , i jak na radio za 1000 PLN-ów to nie grało dobrze :N i to nie byla tylko moja opinia także... :wink: wsadzali potem jeszcze do tego samego auta z ciekawości jakiegoś clariona tańszego i zagrał lepiej był przy tym klient proponowano mu jeszcze alpina miodzio... :mrgreen: ale gość wolał kenwooda bo coś
tam miał jakiś bajer i podświetlanie mu pasowało do auta 8)7
a co do słuchania radyjek w markietach to :lol: :lol: :lol: se można, nigdy nie będzie to tak jak w aucie słychać .
A co do ustawień to bawiłem się troche tymi equalizerami regulacją tonów i tak dalej, troche tych ustawień było ale jak bym nie ustawił to było no nie najlepiej jak na radio tej klasy :wink:

Nie nie mam w tej chwili Kenwooda .
W tym roku na eliminacjach MP w Poznaniu Clio zdobyło I miejsce w kategorii Experienced do 5 kanałów mając na pokładzie Kenwooda za jak to określasz 1000 zł zdobywając 221 punktów za dżwięk _O_ .
Myśląc o ustawieniach miałem na myśli cięcia na wzmacniaczu lub DSP .

Alpiny z seri CDE .... nie ,, grają '' jak już to poszukaj coś z serii CDA
:W
BTW.
Trzeba pamiętać że samo radio nie gra 8)7
Na dzwięk mają wpłwy różne czynniki i klocki ( wzmacniacze , przewody ,głośniki itd. )
nie można jadnoznacznie określić jak zagra to czy owe radio nie znając pozostałych komponentów CA .
Ostatnio zmieniony 14 lis pt, 2008 6:47 pm przez pug205gti, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ