Podłączenie wzmacniacza + kable

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
Awatar użytkownika
aver
Junior
Posty: 275
Rejestracja: 17 sty czw, 2013 12:17 am
Posiadany PUG: XTD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Konin-Poznań

Podłączenie wzmacniacza + kable

Post autor: aver »

Cześć, liznąłem troche temat w necie i na forum, ale nie znalazlem wszystkiego...

w dziedzinie caraudio nie wiele ogarniam.

radio LG całkiem nowe

z przodu głosniki Hertz dsk130
odseparowane + zwrotnice + tweetery
60W RMS
4 Ohm


z tyłu seryjne głosniki, 130mm http://forum.peugeot205.pl/download/fil ... =44219&t=1
nie wiem ile Ohm
w przyszłości maksymalnie 60W RMS


wzmacniacz
AXTON IMPACT C 500X4
4 x 50W rms@ 4 ohms
4 x 80W rms@ 2 ohms
bezpiecznik 30A

Chcę podłączyć wszystkie 4 głosniki pod wzmacniacz. zależy mi na dobrym dźwieku i nie chce wkładać skrzyni, robić 2głosniki przod + sub.

Wiem, że przy montażu wzmacniacza + prowadzimy z aku ( z bezpiecznikiem do 30cm od aku). masa z oczyszczonej śruby/karoserii. remote pod niebieski kabel z ISO. czincze 2x RCA z radia do wzmacniacza, ale CO TO JEST KABEL GŁOŚNIKOWY? i gdzie go podpiąć? czy to jest kabel, z którego trzeba zrobić + i - do subwoofera? wiem/wydaje mi sie że trzeba go puścić innym kanałem niż +

1. Niektórzy radzą podłączyć tył pod wzmacniacz a przod pod radio. Ale jeśli radio jest słabe to nie wykorzysta całej mocy z przednich głosników?!

2. Zatem chciałbym podłaczyc wszystkie 4 głosniki pod wzmacniacz. Jak to zrobić?
kable z głosników (plusy i minusy) pociągnac do wzmacniacza?

3. czy te kable bedą dobre?
allegro.pl/przewody-kable-do-wzmacniacza-30a-opole-i3263447300.html
jesli nie to czego potrzebuje? wersja budżetowa wiec coś taniego

a może przewód spawalniczy 10mm2 na metry, do głośników OFC 2,5mm2, i potrojnie ekranowane 2xRCA?
Awatar użytkownika
skola
Uzalezniony
Posty: 867
Rejestracja: 27 lip czw, 2006 10:03 pm
Posiadany PUG: 205 Roland 1,4 TUS3 84KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/pogodno

Re: Podłączenie wzmacniacza + kable

Post autor: skola »

Czytałeś poradnik Nazar? jak nie to sobie ściągnij jest dostępny w google. Na wszystkie twoje pytania które zadałeś na bank odpowie.

Po raz n najbardziej rozsądny i budżetowy system na początek to radio-wzmak-zestaw na przód + sub.

Co do kabli może być chociaż.
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2619

PRZÓD: Wzmak Rockford P450.4, Hertz HSK 165, radio JVC KD-BT1 ,TYŁ: Wzmak SOUNDSTREAM TRX2.550, SUB: MB Quart RWE 302 , kable 35MM^, kondzior 1 F
Awatar użytkownika
aver
Junior
Posty: 275
Rejestracja: 17 sty czw, 2013 12:17 am
Posiadany PUG: XTD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Konin-Poznań

Re: Podłączenie wzmacniacza + kable

Post autor: aver »

Poradnik Nazara własnie przeczytałem. Dzieki :) wszystko już wiem
ODPOWIEDZ