Panele drzwiowe

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
Ćwikła

Panele drzwiowe

Post autor: Ćwikła »

Witam.Moze na wstepie powiem ze chyba nie powienienem tego posta tutaj zamieszczac tylko na car-audio ale jest to forum Peguota wiec zagladaja tu ludzie któzi interesuja sie tymi furkami lub są ich posiadaczami.Moje pytanko do posioadaczy 205 i 309 gdyz one maja identyczne montowanie przednich głosników w drzwiach.Czy ktoś próbował w miejsce standardowych 13 wrzucić 16.Czy da sie to tam zrbić i czy przerobki sa znaczne .Sorki ze pytam ale jestem daleko od domu i nie mam mozliwości zmierzenia a potrzebne o mi jest bardzo.Aha no ijaka jest tam max głebokość montazu??Moze ktos ma fotki??Za wszelkie informacje z góry serdeczne dzieki.Pozdrawiam.
PS.Jestem posiadaczem 309.
ariel

Post autor: ariel »

Da się to zrobić ale lepiej żebyś przy takim zabiegu wstawił panele z płyty mdf, a jeśli zdobisz to w standardowym miejscu to jest ryzyko,że będą się stykać z konsolą,bo róg deski przysłania część głośnika,psując przy tym walory naszego audio...
Więc jeśli już chcesz koniecznie mieć 16 to lepiej zrób ładne panele z mdf-u,oklej je ładnie skórą lub skayem ale zamontuj je w dolnej części drzwi... Właściwości dzwięku na pewno będą o niebo lepsze niż w standardowych miejscach.... I tu jeszcze jedno-wstawiając dobre głośniki w miejsca standardowe uzyskasz lepszy efekt niż jakies tanioszki zapakowane w panel i w dobrym miejscu... A już najlepiej jest kupić dobre głośniki i zabydować w mdf-ie... Twój wybór...Wszystko zależy od zasobności portfela,zdolności i chęci pracy...Powodzenia...
Ćwikła

Post autor: Ćwikła »

No wiec tak trafiła mi sie okazja i zakupiłem Hertza ale 13.Zamontowałem w standardowe miejsca i nierzałuje zakupu.Graja pod piecem i niezle wymniataja,do tego mam jeszcze skrzynie w bagazniku i w zupełnosci wystarcza zeby ruszac samochodem.
maJkeL

Post autor: maJkeL »

a mozesz cos wiecej o tych hertzach napisac?modelik itp,chcialbym wiedziec jakie glebokie sie jeszcze mieszcza bez problemu:)kupiles zestaw komponentowy?czy moze dwu lub trojdrozne poprostu?masz wyciszone drzwi?rozwiń temat bo tutaj ludzi ciekawosc zrzera,ja i tak jestem zdania ze powinnien byc dzial car audio:D

pozdrawiam
Ćwikła

Post autor: Ćwikła »

No wiec tak drzwi nie mam jak narazie wygłuszonych ale bede musiał to zrobić bo całe chodza i wkurzaja mnie wszystkie rezonanse.odel głosniczków to HV130,sa to same wooferki ale graja takimi tonami jakimi zapodasz z radia czy wzmaka(u mnie sa to srednie u wysokie)bede dokupował do tego orginalna zwrotnixce i tweeterki do tego zestawu ale na razie nia mam kasy.Gra znakomicie.Sam przód juz teraz niezle daje po uszach.Głebokos to dokładnie nie pamietam bo nie ma mnie juz w domu ale u mnie(309)mozna naprawde głegokie głosniki w drzwi włozyc,myslałem ze bedemiał z tymi problemy bo sa naprawde głebokie ale jest jeszcze luzu wiec nie ma cos sie martwić.Jak mierzyłem to ponad 80mm nawet mozna włozyc.
ariel

Post autor: ariel »

No to jak wstawisz dopiero tweetery to zobaczysz co oznacza dobry przedni system :D Dzwięk jest czysciutki i każde najwyższe tony docierają do Twojego ucha... Sam woofer tego Ci nie da... Napisz jeszcze swoje wrażenia odsłuchowe jak już bedziesz miał cały zestawik w samochodzie... Pozdrawiam... i zgadzam sie z majkelem,że dział car audio byłby mile widziany na forum również przeze mnie :P
Ćwikła

Post autor: Ćwikła »

Oki napewno napisze
ODPOWIEDZ