205 gti / 88rok

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
yogurt
Uzalezniony
Posty: 527
Rejestracja: 21 lis pn, 2005 7:47 pm
Posiadany PUG: THP
Numer Gadu-gadu: 3691207
Lokalizacja: krosno

Re: 205 gti / 88rok

Post autor: yogurt »

Munne pisze:Wszyscy o ratowaniu kultowego GTI a wlasciciel nic o planach nie wspomnial.
heheh, to samo mi przyszlo przed chwila do głowy :D zreszta jak przez rok mial 4 sztuki to na renowacje nie ma co liczyc chyba :D ale pojezdzic troche mozna :D
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: 205 gti / 88rok

Post autor: Para »

Wspomniał, wspomniał... że sanki i półosie potrzebne..
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: 205 gti / 88rok

Post autor: operatorbazooki »

Jak wspomniałem na początku auto zanim je zobaczyłem i się przejechałem miało być dawcą kilku części potrzebnych do pewnego przedsięwzięcia. Szkoda go trochę bo jeszcze potrafi sprawić przyjemność w czasie jazdy mimo jego stanu :) Mam ochotę nim pojeździć i to co wypada zrobić, części blacharskie które pasowałoby wymienić przed zimną mam w garażu i będzie to zrobione. Do zastrzyku gotówki zwanego wypłatą mało nim pośmigam bo trzeba zmienić olej i filtry, obejrzeć pasek i takie tam podstawy. Zaplecze mechaniczno- materiałowe jakieś mam więc GTi będzie żył:) Nie napiszę jak niektórzy że ma u mnie dożywocie o to dobre bzdury są, ale na pewno wypełni mi mile czas swoją obecnością :) I moja dziewczyna jak go w końcu zobaczy to się ucieszy, ona tak ma jak widzi u mnie jeżdżące auto :lol:
Wczoraj jak wstałem po nocce w robocie, zacząłem małe Spa.
Wizyta w sklepie zaowocowała małymi zakupami, tj. chemią firmy TENZO. Ma ktoś o tym jakieś zdanie? Kupiłem szampon, mleczko "satyna" do plastików wnętrza oraz koncentrat do prania tapicerki. Z innych małych rzeczy politura BRILL system, na wosk przyjdzie jeszcze czas bo u mnie w mieście same "techno-nano woski" :)
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 205 gti / 88rok

Post autor: Lord Devil »

Tenzo to mocna, sprawdzona chemia. Fajnie, ze bedzie smigal. NIe moge sie jednak zgodzic ze stwierdzeniem
operatorbazuki pisze: Nie napiszę jak niektórzy że ma u mnie dożywocie o to dobre bzdury są...
Dlaczego bzdury? Jesli ktos trafi swego ever greena, to sie go nie pozbedzie.
Car Valeting, Car Detailing.
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: 205 gti / 88rok

Post autor: operatorbazooki »

Zbliża się powoli wymiana części eksploatacyjnych:)
Przymierzam się do następujących zakupów:
- olej silnika Valvoline vr1 10w60
- filtr oleju Mann
- olej skrzynki przekładniowej, nie wiem jaki. Liczę na jakieś sugestie
- filtr powietrza? Mam gąbkowego gutmann'a i nie wiem czy warto zmieniać? Podobno takie filtry się czyści?
- ciecz chłodząca. Tutaj też liczę na podpowiedź
- pasek rozrządu, warto dawać więcej za jakiegoś bosch'a? Czy może kupić jakiś tańszy pasek?
Dzięki za podpowiedzi. Mimo że to błahy temat chciałbym podejść do niego zupełnie poważnie.
Pozdro
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: 205 gti / 88rok

Post autor: Martinoo »

operatorbazooki pisze:Zbliża się powoli wymiana części eksploatacyjnych:)
Przymierzam się do następujących zakupów:
- olej silnika Valvoline vr1 10w60
- filtr oleju Mann
- olej skrzynki przekładniowej, nie wiem jaki. Liczę na jakieś sugestie
- filtr powietrza? Mam gąbkowego gutmann'a i nie wiem czy warto zmieniać? Podobno takie filtry się czyści?
- ciecz chłodząca. Tutaj też liczę na podpowiedź
- pasek rozrządu, warto dawać więcej za jakiegoś bosch'a? Czy może kupić jakiś tańszy pasek?
Dzięki za podpowiedzi. Mimo że to błahy temat chciałbym podejść do niego zupełnie poważnie.
Pozdro
A co chcesz wiedzieć o płynie chłodzacym - lej borygo/petrygu lub coś w ten deseń, byle by miało granice zamarzania około -35 stopni.
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: 205 gti / 88rok

Post autor: operatorbazooki »

Nie chodzi mi o temperaturę zamarzania tylko wrzenia? I o w miarę niezardzewiały układ chłodzenia. Nogę mam ciężką i autu będzie ciepło, dlatego proszę o podpowiedź. Za odpowiedzi typu: lej olej orlenu i borygo dziękuję/
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 205 gti / 88rok

Post autor: grzesiek309 »

Nie jest tak hop-siup z płynem :N Niektóre silniki wymagają stosowania dedykowanego płynu. Ja w pugu mam Totala, który jakby nie patrząc jest dedykowany do francuzów właśnie. Kupiłem w ASO, a co! :mrgreen: Jest tego trochę na allegro: http://allegro.pl/listing.php/search?ch ... ng=glacelf :W
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: 205 gti / 88rok

Post autor: Munne »

Na jakim oleju latal wczesniej, jaki stan silnika, bierze nie bierze?
- filtr oleju Mann a niech sobie bedzie
- olej skrzynki przekładniowej, nie wiem jaki. Wlej Totala
- filtr powietrza? Mam gąbkowego gutmann'a i nie wiem czy warto zmieniać? Podobno takie filtry się czyści? Kup szapon i olejek tylko nie przeginaj z ta oliwa.
- ciecz chłodząca ja latam na febi-bilstein lub na Totalu
- pasek rozrządu, warto dawać więcej za jakiegoś bosch'a? Czy może kupić jakiś tańszy pasek? Zadaj sobie pytanie czy warto zaoszczedzic te pare zlotych na tak waznym elemencie?
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: 205 gti / 88rok

Post autor: Para »

Daj wiecej zdjec bo narazie nie pokazales zadnych wad samochodu, pokaz tez slabe strony.
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
michallbn
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 11:52 am
Posiadany PUG: 205 srd
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 gti / 88rok

Post autor: michallbn »

Co do pasków gates power grip się świetnie sprawdza, firma ma doświadczenie, nie ma szans aby trafił się wadliwy, zawsze kupuje paski z tej firmy. Do skrzyni koniecznie total tylko sprawdz jaki symbol ma iść. Olej do silnika valvoline to dobry wybór, osobiście do benzynowych xu (u mnie xu10j4) leję valwoline pełny syntetyk o symbolu max life 10w40.
Awatar użytkownika
marcpol
Nowicjusz
Posty: 90
Rejestracja: 12 sie pt, 2011 1:48 pm
Posiadany PUG: 205 1.1 Look; 205 1.6 GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Juchnowiec/Białystok

Re: 205 gti / 88rok

Post autor: marcpol »

Proponuje zakup markowych, lecz mniej znanych, producentów części - jest mniej podróbek.

Pasek rozrządu, jak i klinowy polecam Dayco, nie kupuj Gates, mnóstwo jest podróbek, rolki, pompy INA, uszczelniacze Corteco. Pamiętaj, że wymiana niekompletnego zestawu (pasek, rolka, pompa, dwa uszczelniacze, śruba wału), pozbawiona jest sensu, w tym sensu ekonomicznego. Awaria któregokolwiek podzespołu napędu rozrządu kończy się zwykle podobnie, czyli zerwaniem lub przeskoczeniem paska.

Oleje silnikowe polecam Orlen z seri Platinum, mają parametry takie same lub lepsze niż produkty znanych marek. Do filtrów powietrza mokrych są specjalne zestawy do czyszczenia i nasączania, k&n w swojej ofercie ma takie zestawy.
Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych, diesla, alternatorów, rozruszników http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.php?f=8&t=25519
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: 205 gti / 88rok

Post autor: operatorbazooki »

Olej i filtry kupione, ze zmianą jak przyjdzie zamówiony rozrząd czyli pewnie poniedziałek. W aucie poprawiam na razie drobnostki,np dzisiaj założyłem tylną półkę bo nie było, zmieniłem siłowniki klapy bagażnika bo nie trzymały wcale. Wyprałem też tapicerkę i nakremowałem skórę boczków. Fotel kierowcy mimo mocnej chemii będę musiał prać jeszcze raz był tak brudny :evil: Mam już nagranych trochę baaardzo przydatnych rzeczy dzięki chłopakom z forum. Można powiedzieć że w drodze jest już druga, zdrowa karoseria, pakiet stylistyczny gutmann ( szkoda że tłumik opyliłem ;/ ), gałka drążka zmiany biegów, i kilka innych pierdół ;p Dzięki chłopaki! Dzięki forum auto odżyje:)
Co do silnika, myślałem nad 16v z mojego citroena, jednak komp i osprzęt gutmann'a któy jest pod maską dobrze rokuje i szkoda mi robić swap :twisted: Puszcza dymek przy odpaleniu na zimnym, i ma też problem ze ssaniem ? Jak jest zimny to ciężko mu się zapala, trzeba trochę pokręcić zanim zaskoczy i dodać gazu bo inaczej zgaśnie, ktoś ma jakiś pomysł? Zapodaję kilka fotek .
Pozdrawiam :)
DSC01542.JPG
Załączniki
DSC01544.JPG
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: 205 gti / 88rok

Post autor: operatorbazooki »

Silnik w aucie umarł po zmianie oleju. Ciśnienie oleju poniżej 0,8 bara , panewki grają. Ciekawe czym właściciel zalał auto zanim go kupiłem żeby nie było słychać tej symfonii :evil: Nie ważne, nie zrażam się. Silnik ( d6b ) już mam zaklepany i niedługo po niego wyruszam:) Dzisiaj dzięki WIELKIEJ uprzejmości Leon'a stałem się posiadaczem drugiej, zdrowej i kompletnej budy GTi ( Dzięki serdeczne!). Auto zostanie więc odbudowane a cele odbudowy to :
- Zdrowa i równa buda. Nie chcę aby się pięknie błyszczał i mienił. Ma być po prostu estetyczny ;)
- Remont tylnej belki lub zakup innej
- Silnik, mam nadzieję że sztuka po którą się wybieram okaże się zdrowa i obejdzie się bez większych remontów
- Obróbka koła zamachowego i skrócenie skoku dźwigni zmiany biegów
- Odnowienie pakietu Gutmann z tego samego źródła co silnik ;) Pozdrawiam ;)
- Układ hamulcowy z zx 16v na przód i tył
- Poszerzane stalówki 15"
- Kompletny remont i konserwacja elementów zawieszenia
- Kilka mniej ważnych pierdół i detali z epoki
Mam w planach ku rozpaczy niektórych przystosować auto do sportu ( okazjonalnego ), mam blisko na tor w Częstochowie i Kielcach i chciałbym kilka razy do roku spróbować swoich sił w jakichś wyścigach :) Nie planuję natomiast nieodwracalnych zmian ( czy ciężkich do odwrócenia ) typu klatka czy inne przeróbki budy. Planów jest sporo, większość części już właściwie mam więc jak tylko miejsce w garażu się zwolni zaczynam pracę. Trzymajcie kciuki :)
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: 205 gti / 88rok

Post autor: krzyska »

Koniec końców to czuję że sprzedaż go w częściach na forum. Coś szybko zmieniasz auta
GTI_Efekt Masy Obrazek
ODPOWIEDZ